Titre
Dagboek van een oude dwaas
Auteur
Tanizaki, Junichiro
Langue
Anglais
ISBN
9789029020404
Éditeur
Meulenhoff - Amsterdam
Prix
€ 4,50
Détails
1987, 3e druk, 184 pp paperback (in goede staat!) Staat van het boek: 8.5
Plus d'informations
(Meulenhoff - Amsterdam)
ISBN 9029020407
3e druk 1987
184 pp paperback
(in goede staat!)
Staat van het boek: 8.5
Utsugi Tbkusuke, een ziekelijke, impotente grijsaard, voelt zich hevig aangetrokken tot zijn schoondochter. Gevangen in zijn fascinatie voor deze voormalige revuedanseres en zijn door zenuwpijnen gekwelde lichaam stort Tokusuke zich in het spel van aantrekking en afstoting. Dagboek van een oude dwaas is de beroemdste roman van Tanizaki, waarin seksuele obsessie in de nabijheid van de dood een grote rol speelt. 'Weinig Japanse schrijvers hebben erotische liefde tussen man en vrouw zo goed beschreven als Junichiro Panizaki. Op een weergaloze manier ontleedt hij de psychologie van de erotiek.'
Ian Buruma in NRC Handelsblad
Recensie(s)
Naast Kawabata Yasunari en Mishima Yuko behoort Junichiro Tanizaki (1886-1965) tot de grote drie schrijvers die vooral in het buitenland het imago van de moderne Japanse literatuur beslissend hebben beïnvloed. Deze laatste roman van Tanizaki verscheen in 1965, dus twee jaar voor zijn dood. Het centrale onderwerp, de verhouding tussen de 77-jarige held, beheerst door seksuele obsessies (o.a. voetfetisjisme), en zijn schoondochter wordt op een zeer menselijke manier weergegeven, waarbij het niet aan meevoelende ironie en humor ontbreekt. Alhoewel de "held" Utsugi t.o.v. zijn schoondochter een hogere positie in de sociale hiërarchie inneemt, is hij in zijn verhouding tot de door hem begeerde vrouw de zwakke partij, een thema dat bij Tanizaki (en ook bij andere Japanse schrijvers) zeer geliefd is.
Prijs €4,50
Images
Van Harte Welkom bij Stanley&Livingstone!
GRATIS verzending bij besteding van €25,- of meer, nog eens 10% KORTING bij besteding van €40,- of meer. Deze aanbieding is tevens geldig voor bestellingen uit Belgie of Duitsland voor respectievelijk €30,- en €50,- aan besteding.
U kunt kiezen uit een gevarieerd en alsmaar groeiend aanbod aan literatuur en romans, Engelstalige, Franstalige, Duitstalige en ook Spaanstalige boeken, maar ook Esoterie, Psychologie en Filosofie.
Alleszins de moeite waard om eens rond te kijken!
ZIEN WAT U KOOPT!
Alle boeken zijn ruimschoots voorzien van foto's zodat u een goed beeld krijgt van het boek. De staat van het boek is vaak omschreven en voorzien van een cijfer op de schaal van 1 tot 10. 10 = Nieuwstaat.
- Tous les livres sont en état complet et normal, sauf indication contraire. De petites imperfections comme une page collée ou un nom sur la feuille ne sont pas toujours mentionnés
- Vous gérez directement cette commande avec Stanley&Livingstone
- Après votre commande vous et Stanley&Livingstone recevrez une confirmation par e-mail. Dans l'e-mail que vous pouvez trouver, vous pouvez trouver le nom et l'adresse de Stanley&Livingstone
- L'acheteur paie les frais de livraison, sauf accord contraire
- Stanley&Livingstone peut demander un prépaiement
- Boekwinkeltjes.nl essaie de rapprocher les acheteurs et les vendeurs. Boekwinkeltjes.nl n'est jamais impliqué dans un accord entre l'acheteur et le vendeur. Si vous avez un différend avec un ou plusieurs utilisateurs, vous devez le réparer vous-même. Vous indemnisez Boekwinkeltjes.nl de toute réclamation.