Titre
Tussen Athene en Jeruzalem / filosofie, profetie en politiek van Leo Strauss
Auteur
JANSSENS, DAVID
ISBN
9789053526286
Éditeur
Amsterdam, Boom, 2002
Prix
€ 26,16(Excl. toute livraison)
Détails
336 pp. Bovensnede ietsjes roestvlekkig. Verder als nieuw. Paperback.
Plus d'informations
Hoewel relatief onbekend in de Lage Landen, wordt Leo Strauss (1899-1973) in een steeds breder wordende kring gerekend tot de belangrijkste politieke filosofen van de twintigste eeuw. Niet zonder reden wordt hij vaak in één adem genoemd met Hannah Arendt en Eric Voegelin. Net als deze denkers tracht hij hij de crisis van de liberale democratie en de opkomst van het totalitarisme te beantwoorden met een diepgaand onderzoek naar de bronnen van het politieke denken. In een omvangrijk en eigenzinnig oeuvre interpreteert hij uiteenlopende klassieke teksten uit de filosofie, de theologie, de geschiedschrijving en de poëzie, van Thucydides, Maimonides tot Nietzsche. Zo opent hij een ongebruikelijk en intrigerend perspectief op de fundamenten van de westerse traditie, met name op het uiterst vruchtbare spanningsveld tussen rede en openbaring, tussen Athene, de bakermat van het kritische denken, en Jeruzalem, de bakermat van de joods-christelijke traditie. Deze studie reconstrueert de hoofdlijnen van Strauss' denken, dat door één centraal thema wordt beheerst: het 'theologisch-politieke probleem', oftewel de vraag naar de verhouding tussen de menselijke en de bovenmenselijke orde.
Spinoza
Amsterdam
Gespecialiseerd in Spinoza en Jodendom. Buspakjes NL (met track-and-trace) 3.50. Pakketverzending (met track-and-trace) binnen NL voor 6,--. ongeacht het gewicht. Pakket naar Belgie met Postnl: 8,50, ongeacht het gewicht. Bezoekers zijn welkom op afspraak (ma-vrij tussen 9.30 en 17.00 uur).
- Tous les livres sont en état complet et normal, sauf indication contraire. De petites imperfections comme une page collée ou un nom sur la feuille ne sont pas toujours mentionnés
- Vous gérez directement cette commande avec Spinoza
- Après votre commande vous et Spinoza recevrez une confirmation par e-mail. Dans l'e-mail que vous pouvez trouver, vous pouvez trouver le nom et l'adresse de Spinoza
- L'acheteur paie les frais de livraison, sauf accord contraire
- Spinoza peut demander un prépaiement
- Boekwinkeltjes.nl essaie de rapprocher les acheteurs et les vendeurs. Boekwinkeltjes.nl n'est jamais impliqué dans un accord entre l'acheteur et le vendeur. Si vous avez un différend avec un ou plusieurs utilisateurs, vous devez le réparer vous-même. Vous indemnisez Boekwinkeltjes.nl de toute réclamation.