Titre
BEWEGEN EN BEWOGEN WORDEN. Retorisch handelen in taal, beeld en muziek. Reeks: "Annalen van het Thijmgenootschap". Jaargang 108 (2020), afl. 2
Auteur
Kok, Arthur (dr.), [red.]
Langue
néerlandais
ISBN
9789056255282
Éditeur
Valkhof Pers z.pl. (= Nijmegen) en z.j. (= 2020)
Prix
€ 8,95(Excl. toute livraison)
Détails
Softcover, paperback. Garenloos/ gelijmd. Pg's. 243. Conditie: als nieuw
Plus d'informations
'Volgens Aristoteles is de kern van retorica, als de kunst van het overtuigen, dat de ziel erdoor in beweging wordt gebracht. Daarbij gaat het niet alleen om argumentatie (logos) maar ook om waarden (ethos) en gevoel (pathos). De retorica van Aristoteles richt zich op de totale mens, niet slechts op diens talige vermogen.
In deze bundel nemen wij daarom niet de taal maar het overtuigend handelen tot uitgangspunt van de retorica. Daarbij kan het ook gaan om beeldend of muzikaal handelen. Dit gegeven is van actueel belang.
Het publieke domein is in de afgelopen decennia onherkenbaar veranderd. Met name door de opkomst van nieuwe media is er een andere context ontstaan waarbinnen we onze overtuigingen, wensen en verhalen zijn gaan vormgeven. Een op feiten gebaseerd verhaal volstaat niet meer. Er lijkt sprake van een verschuiving in de richting van het beeld en ook de muziek. Succesvolle series zoals 'When they see us', talentenshows als 'The voice of Holland' en de verontrustende drillrap richten zich met visuele en auditieve overtuigings middelen tot het publiek.
De traditie van de retorica heeft veel te bieden als het erom gaat deze nieuwe fenomenen beter te begrijpen.
De bijdragen in deze bundel zijn van Gabriël van den Brink, Emanuel Rutten, Heidi de Mare en Arthur Kok. Zij bespreken de retorica achtereenvolgens vanuit het gezichtspunt van de handeling, de taal, de beeldende kunst en de muziek'.
Images
Fijn dat u zich bij ons gemeld heeft met een boekbestelling.
Uw keuze voor JSGOODBOOK is goed te noemen.
Uw order wordt nog dezelfde dag bevestigd èn meestal die dag ook nog uitgevoerd.
De verzending vindt doorgaans plaats via POSTnl. (op verzoek kan dit ook met behulp van een andere pak-
ket bezorger (bijv. DHL)); de tarieven die gehanteerd worden, zijn de officiële.
Het boek wordt verzonden met de verwachting dat de nota hiervan binnen vijf dagen voldaan wordt.
Bij uw bestelling ook a.u.b. uw telefoonnummer vermelden.
Uw verzoek om informatie m.b.t. het gewenste boek wordt ook z.sp.m. beantwoord.
Een eventuele retourzending vindt plaats in en na overleg met de verkoper.
- Tous les livres sont en état complet et normal, sauf indication contraire. De petites imperfections comme une page collée ou un nom sur la feuille ne sont pas toujours mentionnés
- Vous gérez directement cette commande avec jsgoodbook
- Après votre commande vous et jsgoodbook recevrez une confirmation par e-mail. Dans l'e-mail que vous pouvez trouver, vous pouvez trouver le nom et l'adresse de jsgoodbook
- L'acheteur paie les frais de livraison, sauf accord contraire
- jsgoodbook peut demander un prépaiement
- Boekwinkeltjes.nl essaie de rapprocher les acheteurs et les vendeurs. Boekwinkeltjes.nl n'est jamais impliqué dans un accord entre l'acheteur et le vendeur. Si vous avez un différend avec un ou plusieurs utilisateurs, vous devez le réparer vous-même. Vous indemnisez Boekwinkeltjes.nl de toute réclamation.