Titre

Tachtig / druk 1

Auteur
Langue

néerlandais

ISBN

9789060054352

Éditeur

Thomas Rap

Prix

7,00

Détails

Goed, mooi, schoon, strakke paperback met flappen. 1995, 1e druk, 288 p. Rechte rug, zonder verkleuring. Geen naam, strepen etc. paar leesvouwtjes.

Plus d'informations
Tachtig, dat in 1995 verscheen, gaat over de jonge Frederik, vaderloze telg uit een ooit befaamd Twents patriarchaal Textielbaronnengeslacht. Hij probeert al enige tijd aan de jachtlustige familie te ontsnappen. Hij moet aan de vooravond van zijn grootmoeders tachtigste verjaardag een aantal dagen op haar huis op de honden en het zilver passen en wordt zo weer even in de familiesfeer ondergedompeld. Hij is zoekend, maar weet niet waarnaar. Zijn grote liefde Calanda hangt hem de keel uit, maar zijn nieuwe liefdesavonturen beklijven ook niet.

Vijf lange dagen - van dinsdag tot zondag - brengt hij door met brieven schrijven, telefoneren, drinken en dagdromen. De sfeer wordt, naarmate de dagen vorderen, steeds beklemmender, zeker nadat zijn vriendin verdwijnt: ‘Ik sta achter het raam en kijk hoe zij wegfietst. Ik laat haar in de steek. Ik kan niet anders.’

Tachtig werd allerwege bejubeld en Scholten een grote toekomst toegedicht.
Arjan Peters noemde de roman in de Volkskrant goed nieuws voor de vaderlandse romanlezer en Ed van Eeden roemde in Utrechts Nieuwsblad zowel de stijl als de plot: geestig, vlot geschreven, razend knap verteld. Onno Blom in Trouw: Het einde van Scholtens roman verraadt meer idealisme dan het begin deed verwachten. Het sarcasme van Frederik keert langzaam om in zijn tegendeel. Hij dóet iets. `Het is gezegd, het is niet onopgemerkt gebleven', staat er, nu met een knipoog naar Gerard Reve, op één pagina voor het eind. Jaap Scholten heeft de innerlijke tegenstrijdigheid van Frederik in een lekker leesbaar verhaal weten te gieten.

---

Jaap Frederik Scholten (1963) werd bekend met zijn roman Tachtig uit 1996, waarin de rebelse jongeman Frederik van H., een telg uit een Twents textielgeslacht, centraal staat. ‘De ellende met die familie van mij is dat ze allemaal zo verdomd succesvol zijn’, luidde de veelbetekenende eerste zin van de roman. Ook Scholten kwam uit zo'n familie: het voorgeslacht van zijn vader bouwde het textielbedrijf J.F. Scholten & Zonen op, dat later fuseerde met enkele andere ondernemingen tot de Koninklijke Nederlandse Textiel Unie (KNTU), totdat dit mammoetbedrijf in het begin van de jaren zeventig failliet ging. Scholtens moeder kwam uit de bekende Stork-familie, die de bekende machinefabriek tot bloei bracht. Scholten studeerde enige tijd industriële vormgeving in Delft en grafische vormgeving en reclame aan de Academie voor Beeldende Kunsten in Rotterdam. Daarna had hij verschillende baantjes - deels om afstand te nemen van zijn familie - voordat hij zich op het schrijven richtte.
Images
Scholten, Jaap - Tachtig / druk 1
Scholten, Jaap - Tachtig / druk 1
Zevenblad Amsterdam

* Kijk na uw bestelling a.u.b. in uw SPAM-Box als u na 3 werkdagen nog geen antwoord heeft.
* Zevenblad reageert meestal op dezelfde dag, maximaal binnen 3 werkdagen !
* Zevenblad staat voor zeer adequate verpakking en snelle verzending via Postnl of DPD.
* De boeken van Zevenblad verkeren, tenzij anders vermeld, altijd in uitstekende staat.
* Wij vragen betaling vooraf.
* Verzending vindt, tenzij op verzoek aangetekend, plaats voor risico van de koper.

Entrez vos données ci-dessous pour commander ce titre à la librairie Zevenblad.

Modifier les paramètres
Le captcha est en cours de chargement. Veuillez patienter...

Cliquez sur le carré blanc ci-dessus

En visitant notre site Web, et en passant une commande, nos termes et conditions s'appliquent.

Registreer u vrijblijvend als koper!

Stuur een e-mail

Modifier les paramètres
Le captcha est en cours de chargement. Veuillez patienter...

Cliquez sur le carré blanc ci-dessus

  • Tous les livres sont en état complet et normal, sauf indication contraire. De petites imperfections comme une page collée ou un nom sur la feuille ne sont pas toujours mentionnés
  • Vous gérez directement cette commande avec Zevenblad
  • Après votre commande vous et Zevenblad recevrez une confirmation par e-mail. Dans l'e-mail que vous pouvez trouver, vous pouvez trouver le nom et l'adresse de Zevenblad
  • L'acheteur paie les frais de livraison, sauf accord contraire
  • Zevenblad peut demander un prépaiement
  • Boekwinkeltjes.nl essaie de rapprocher les acheteurs et les vendeurs. Boekwinkeltjes.nl n'est jamais impliqué dans un accord entre l'acheteur et le vendeur. Si vous avez un différend avec un ou plusieurs utilisateurs, vous devez le réparer vous-même. Vous indemnisez Boekwinkeltjes.nl de toute réclamation.

7,3 millions de livres

Neuf et d'occasion

11200 librairies

Antiquaires et particuliers