Titre

De Europese dagboeken van Max Kohnstamm. Augustus 1953-September 1957.

Auteur
Langue

néerlandais

ISBN

9789085065487

Éditeur

Boom - Amsterdam

Prix

14,50(Excl. toute livraison)

Détails

2008, 262pp, paperback. Met fotokatern.

Plus d'informations
Op 1 januari 1958 traden de Verdragen van Rome (EEG en EURATOM) in werking. Max Kohnstamm was achter de schermen nauw betrokken geweest bij de moeizame onderhandelingen die voorafgingen aan de ondertekening van de verdragen op 25 maart 1957. Voor Kohnstamm persoonlijk betekende de ratificatie, later dat jaar, een enorm resultaat. Het was de kroon op een maandenlange lobby voor de Europese eenheid. Zijn dagboeken beschrijven tot in detail zijn diplomatieke activisme en het invloedrijke transnationale netwerk waarover hij beschikte.

Max Kohnstamm (1914) was van 1952 tot 1956 secretaris van de Hoge Autoriteit van de Europese Gemeenschap voor Kolen en Staal (EGKS). In die functie verbond Kohnstamm zich vol overtuiging aan de missie van Jean Monnet, de founding father van de EGKS en de eerste voorzitter van de Hoge Autoriteit. In de zomer van 1956 besloot hij Monnet opnieuw te volgen. Kohnstamm werd toplobbyist bij diens Actiecomité voor de Verenigde Staten van Europa. Als rechterhand van Monnet had hij toegang tot de hoogste niveaus in de machtscentra van Bonn, Parijs, en Washington.

Deze uitgave van Kohnstamms Europese Dagboeken beslaat de periode van augustus 1953 t/m september 1957. Daarbinnen nemen de onderhandelingen over de Verdragen van Rome een centrale plaats in. Uit eerste hand wordt duidelijk hoe het Monnet en Kohnstamm lukte het Europese ideaal levend te houden én te verwezenlijken, dankzij creatief denkwerk en politiek pragmatisme.
De boekenzolder Sellingen

 

Entrez vos données ci-dessous pour commander ce titre à la librairie De boekenzolder.

Modifier les paramètres
Le captcha est en cours de chargement. Veuillez patienter...

Cliquez sur le carré blanc ci-dessus

En visitant notre site Web, et en passant une commande, nos termes et conditions s'appliquent.

Registreer u vrijblijvend als koper!

Stuur een e-mail

Modifier les paramètres
Le captcha est en cours de chargement. Veuillez patienter...

Cliquez sur le carré blanc ci-dessus

  • Tous les livres sont en état complet et normal, sauf indication contraire. De petites imperfections comme une page collée ou un nom sur la feuille ne sont pas toujours mentionnés
  • Vous gérez directement cette commande avec De boekenzolder
  • Après votre commande vous et De boekenzolder recevrez une confirmation par e-mail. Dans l'e-mail que vous pouvez trouver, vous pouvez trouver le nom et l'adresse de De boekenzolder
  • L'acheteur paie les frais de livraison, sauf accord contraire
  • De boekenzolder peut demander un prépaiement
  • Boekwinkeltjes.nl essaie de rapprocher les acheteurs et les vendeurs. Boekwinkeltjes.nl n'est jamais impliqué dans un accord entre l'acheteur et le vendeur. Si vous avez un différend avec un ou plusieurs utilisateurs, vous devez le réparer vous-même. Vous indemnisez Boekwinkeltjes.nl de toute réclamation.

7,3 millions de livres

Neuf et d'occasion

11200 librairies

Antiquaires et particuliers