Titre

Een eeuw later. Met Alfons Jeurissen op stap door Limburg en Maastricht

Auteur
Langue

néerlandais

Éditeur

BSWK, Hasselt

Prix

17,00(Excl. toute livraison)

Frais de livraison

Détails

2010, 294 p., 21,5x21,5 cm., paperback, als nieuw

Plus d'informations
Een Eeuw Later is een moderne heruitgave van tien novellen die ongeveer een eeuw geleden werden geschreven door de Limburger Alfons Jeurissen, ook wel de Schepper van het Limburgs Proza genoemd. M.G. Bijnens schetst in dit boek het leven van de in 1874 te Hasselt geboren douanebeambte, die in zijn schaarse vrije tijd verrassend sterk Nederlandstalig proza schreef in een tijd waarin het onderwijs vrijwel volledig verfranst was.
Zijn mentor Paul Bellefroid verzette zich tegen de verfransing en sprak als gemeenteraadslid en provincieraadslid consequent Nederlands. Hij moedigde de jonge Jeurissen aan, die zonder formele taalopleiding toch een opvallend talent en liefde voor de moedertaal ontwikkelde.
Ruime fragmenten van de novellen zijn in modern Nederlands opgenomen. In De Heikleuters toont Jeurissen zich een dichter van de heide, die armoede én eenvoudig geluk bij de Limburgse keuterboeren treffend en zonder oordeel verbeeldt. Zijn meest bekende verhaal, Geert de Roerdomp, speelt in de nasleep van de Boerenkrijg, terwijl bezoekers van Bokrijk zeker plezier zullen beleven aan de vertelling over de Turfboer.
Fictie en werkelijkheid worden aangevuld met historische toelichting bij personen en plaatsen. Meer dan 250 foto’s illustreren het Limburg en Maastricht van vandaag en brengen Jeurissens wereld opnieuw tot leven.
Images
Bijnens, M.G. - Een eeuw later. Met Alfons Jeurissen op stap door Limburg en Maastricht
Bijnens, M.G. - Een eeuw later. Met Alfons Jeurissen op stap door Limburg en Maastricht
Selsaeme Saken Bocholt

Selsaeme Saken is een nieuw project van twee goede boekenvrienden.
Wij leveren vanuit België en Nederland aan de laagst mogelijke prijs. Afhalen kan ook in Bocholt (bij Weert) en Lichtervelde. Wij staan elke eerste zaterdag van de maand in het vliegtuigmuseum jubelpark Brussel en iedere eerste zondag in het Begijnhof van Diest.
Als u een boek niet vindt op Boekwinkeltjes, dan gaan wij graag op zoek voor U.

Entrez vos données ci-dessous pour commander ce titre à la librairie Selsaeme Saken.

Modifier les paramètres
Le captcha est en cours de chargement. Veuillez patienter...

Cliquez sur le carré blanc ci-dessus

En visitant notre site Web, et en passant une commande, nos termes et conditions s'appliquent.

Registreer u vrijblijvend als koper!

Stuur een e-mail

Modifier les paramètres
Le captcha est en cours de chargement. Veuillez patienter...

Cliquez sur le carré blanc ci-dessus

  • Tous les livres sont en état complet et normal, sauf indication contraire. De petites imperfections comme une page collée ou un nom sur la feuille ne sont pas toujours mentionnés
  • Vous gérez directement cette commande avec Selsaeme Saken
  • Après votre commande vous et Selsaeme Saken recevrez une confirmation par e-mail. Dans l'e-mail que vous pouvez trouver, vous pouvez trouver le nom et l'adresse de Selsaeme Saken
  • L'acheteur paie les frais de livraison, sauf accord contraire
  • Selsaeme Saken peut demander un prépaiement
  • Boekwinkeltjes.nl essaie de rapprocher les acheteurs et les vendeurs. Boekwinkeltjes.nl n'est jamais impliqué dans un accord entre l'acheteur et le vendeur. Si vous avez un différend avec un ou plusieurs utilisateurs, vous devez le réparer vous-même. Vous indemnisez Boekwinkeltjes.nl de toute réclamation.

7,3 millions de livres

Neuf et d'occasion

11200 librairies

Antiquaires et particuliers