Titre

Keizers aan de Nijl

Auteur
ISBN

9789042907997

Éditeur

Peeters - Leuven

Prix

18,00

Frais de livraison

€ 6,00

Détails

2002, 334, paperback, 24*31cm, ill in kleur

Plus d'informations
Er zijn de afgelopen jaren veel tentoonstellingen over het Romeinse Egypte geweest. Daarbij ging de aandacht vooral uit naar funeraire objecten zoals dodenmaskers, en in wijdere zin naar "kunst". De opzet van deze nieuwe tentoonstelling is heel anders. Het is de bedoeling, een beeld te scheppen van het leven in Romeins Egypte, zoals dat uit papyri en ostraca, uit nederzettingsopgravingen en uit tempels naar voren komt. Hoe leefden de Egyptenaren? Hoe verdienden ze hun geld en aan wat voor belastingen raakten ze het voor een deel weer kwijt? Hoe kleedden ze zich en met wat voor voorwerpen omringden ze zich in hun huizen? Welke invloed hadden de Grieken en Romeinen op de traditionele Egyptische cultuur? Hoe probeerde men de toekomst te voorspellen, en wat voor rol speelden de tempels in de steden? Zulke vragen stonden centraal bij het voorbereiden van de tentoonstelling en het schrijven van de catalogus. Het gaat, met andere woorden, om het leven van alledag in de steden en op het platteland. delen. Het eerste geeft een algemeen overzicht van de geschiedenis, het bestuur, de economie, de alledaagse leefomstandigheden en de religie van het Romeinse Egypte. In het tweede deel volgt de eigenlijke tentoonstellingscatalogus, met uitvoerige besprekingen van alle getoonde voorwerpen, waarbij dezelfde themata aan bod komen, in een licht gewijzigde orde. Na elke objectbeschrijving volgt een bibliografie, waarin eerst wordt verwezen naar oudere publicaties over hetzelfde onderwerp, en vervolgens naar achtergrondliteratuur over de objectsoort (Peeters 1999)
Images
Willems, Harco - Clarysse, Willy - Keizers aan de Nijl
managementbib.com Wilrijk

Bij bestellingen vanaf drie boeken wordt 10% korting verleend

Entrez vos données ci-dessous pour commander ce titre à la librairie managementbib.com.

Modifier les paramètres
Le captcha est en cours de chargement. Veuillez patienter...

Cliquez sur le carré blanc ci-dessus

En visitant notre site Web, et en passant une commande, nos termes et conditions s'appliquent.

Registreer u vrijblijvend als koper!

Stuur een e-mail

Modifier les paramètres
Le captcha est en cours de chargement. Veuillez patienter...

Cliquez sur le carré blanc ci-dessus

  • Tous les livres sont en état complet et normal, sauf indication contraire. De petites imperfections comme une page collée ou un nom sur la feuille ne sont pas toujours mentionnés
  • Vous gérez directement cette commande avec managementbib.com
  • Après votre commande vous et managementbib.com recevrez une confirmation par e-mail. Dans l'e-mail que vous pouvez trouver, vous pouvez trouver le nom et l'adresse de managementbib.com
  • L'acheteur paie les frais de livraison, sauf accord contraire
  • managementbib.com peut demander un prépaiement
  • Boekwinkeltjes.nl essaie de rapprocher les acheteurs et les vendeurs. Boekwinkeltjes.nl n'est jamais impliqué dans un accord entre l'acheteur et le vendeur. Si vous avez un différend avec un ou plusieurs utilisateurs, vous devez le réparer vous-même. Vous indemnisez Boekwinkeltjes.nl de toute réclamation.

7,3 millions de livres

Neuf et d'occasion

11200 librairies

Antiquaires et particuliers