Titre
De droom der rede : het mensbeeld in de sociale wetenschappen : een poging tot criminosofie.
Auteur
Dessaur, C.I.
ISBN
9789024791224
Éditeur
Den Haag : Martinus Nijhoff,1982. Hardcover. 286 pp. Bibliotheekstempel Gemeentepolitie Amsterdam. Conditie: goed
Prix
€ 18,00
Détails
Conditie: goed. RECHT
Plus d'informations
- From the publisher : In De Droom der Rede wordt de geschiedenis van het zelf- bewustzijn van de mensheid beschreven, zoals die verliep van de filosofen van de Oud-Indische cultuur tot die van de negentiende eeuw in het westen. Vanaf de negentiende eeuw worden de veranderingen in het zelfbeeld geïllustreerd aan de opvattingen van een aantal grote auteurs in de menswetenschappen. Het boek gaat over het beeld dat de mens van zichzelf heeft, zoals dat duidelijk wordt bij filosofen, en in latere tijd bij psychologen en sociologen. In het westen is dit zelfbeeld steeds schraler geworden. Een voordeel van die verschraling is dat de mens op een beperkt gebied steeds meer kon presteren. Een nadeel is dat veel levensgebieden' onbespreekbaar zijn geworden. Toch bestond er naast de dominante wijsgerige stroming steeds een min of meer verborgen, soms zelfs nauwelijks getolereerde onderstroom. In onze tijd is er onder academici aan de Amerikaanse westkust een doorbraak te constateren; ook de aspecten van de mens waarmee men in het westen eeuwenlang geen raad wist, komen bij hen weer in de belangstelling. In dit boek worden eveneens de historische, 'verborgen' onderstroom en de nieuwe impulsen in onze tijd besproken, evenals de consequenties daarvan voor de sociale wetenschappen, met name voor de criminologie. C.I. Dessaur studeerde na haar gymnasiumopleiding filosofie te Amsterdam en Leiden. In 1971 promoveerde zij cum laude op Foundations of Theory-Formation in Criminology. Nadat zij hoofd van een wetenschappelijk stafbureau Ministerie van CRM was geweest, werd zij wetenschappelijk (hoofd) medewerker bij het Criminologisch Instituut aan de R.U. te Leiden. Sinds maart 1973 is zij hoogleraar-directeur van het Criminologisch Instituut van de Katholieke Universiteit te Nijmegen.
Kloof Antiquariaat
Amsterdam
ALLEEN VERZENDING MOGELIJK - Mailorder only.
- Tous les livres sont en état complet et normal, sauf indication contraire. De petites imperfections comme une page collée ou un nom sur la feuille ne sont pas toujours mentionnés
- Vous gérez directement cette commande avec Kloof Antiquariaat
- Après votre commande vous et Kloof Antiquariaat recevrez une confirmation par e-mail. Dans l'e-mail que vous pouvez trouver, vous pouvez trouver le nom et l'adresse de Kloof Antiquariaat
- L'acheteur paie les frais de livraison, sauf accord contraire
- Kloof Antiquariaat peut demander un prépaiement
- Boekwinkeltjes.nl essaie de rapprocher les acheteurs et les vendeurs. Boekwinkeltjes.nl n'est jamais impliqué dans un accord entre l'acheteur et le vendeur. Si vous avez un différend avec un ou plusieurs utilisateurs, vous devez le réparer vous-même. Vous indemnisez Boekwinkeltjes.nl de toute réclamation.