Titre
Brieven aan Camando,
Auteur
Waal, Edmund de
Éditeur
Bezige Bij
Prix
€ 5,00(Excl. toute livraison)
Détails
Bezige Bij, 2021. Gebonden in linnen band met stofomslag. 219 pp.
Plus d'informations
l De joodse bankiersfamilie Camondo vestigde zich in de jaar 1870 in Parijs. Ze betrokken een spectaculair stadspaleis aan het Parc Monceau, enkele deuren naast het huis van de familieEphrussi - bekend uit De haas met ogen van barnsteen. De familie begaf zich in de hogere culturele kringen van de Parijsebelle époque - de wereld van Proust, de gebroeders De Goncourt,maar ook van antisemitisme en de Dreyfusaffaire. Graaf Moïsede Camondo vulde het huis voor zijn zoon Nissim met degrootste privécollectie van achttiende-eeuwse Franse kunst.Toen Nissim omkwam in de Eerste Wereldoorlog, werd het huiseen gedenkplaats, en dat is het tot de dag van vandaag. In 1942werden Moïses dochter Béatrice en haar man en kinderen naarAuschwitz gedeporteerd, waar ze werden omgebracht.Dwalend door het huis brengt Edmund de Waal aan de hand van de voorwerpen, het meubilair en de kunst het huis en haarbewoners tot leven. De brieven die hij schrijft aan Camondo vormen een monument voor een unieke familie: toonaangevend in hun tijd, maar vermorzeld door de geschiedenis.
Grimbergen Boeken
Lisse
WINKELVOORRAAD. Wij hebben nog steeds een gastvrij Open Antiquariaat en Boekhandel, maar het kan zijn dat het boek zich in de opslag bevindt.
Graag voordat u de winkel bezoekt voor het gezochte boek even bellen of een email sturen.
Het staat daarna vrijblijvend voor u gereserveerd in de winkel.
- Tous les livres sont en état complet et normal, sauf indication contraire. De petites imperfections comme une page collée ou un nom sur la feuille ne sont pas toujours mentionnés
- Vous gérez directement cette commande avec Grimbergen Boeken
- Après votre commande vous et Grimbergen Boeken recevrez une confirmation par e-mail. Dans l'e-mail que vous pouvez trouver, vous pouvez trouver le nom et l'adresse de Grimbergen Boeken
- L'acheteur paie les frais de livraison, sauf accord contraire
- Grimbergen Boeken peut demander un prépaiement
- Boekwinkeltjes.nl essaie de rapprocher les acheteurs et les vendeurs. Boekwinkeltjes.nl n'est jamais impliqué dans un accord entre l'acheteur et le vendeur. Si vous avez un différend avec un ou plusieurs utilisateurs, vous devez le réparer vous-même. Vous indemnisez Boekwinkeltjes.nl de toute réclamation.