Titre

De lezer. Van poëzie en mystiek

Auteur
Langue

néerlandais

ISBN

9789065545022

Éditeur

Historische Uitgeverij, Groningen

Prix

7,00(Excl. toute livraison)

Détails

2015, 320pp, paperback 21cm, conditie: als nieuw

Plus d'informations
Lezer van poëzie, lezer van mystiek: Hans Groenewegen was beide, geestdriftig en bedachtzaam. Lezen op het snijpunt van poëzie en mystiek was zijn hartstocht, verwantschappen traceren in woorden en intenties bijna een existentiële drijfveer. En dan: tegen de keer denken, door te botsen nieuwe woorden, nieuwe betekenissen vrij te leggen.

In 'De lezer' brengt Hans Groenewegen de woorden en de werkelijkheid bijeen van mystici als Hadewijch, Margareta van Porete, Jan van Ruusbroec, Meister Eckhart en dichters als Lucebert, H.H. ter Balkt, Nachoem Wijnberg, Kees Ouwens. In zijn beschouwingen zoekt en proeft Groenewegen de woorden in de mystieke poëzie en de dichterlijke mystiek, die de hoogste en diepste punten van de ervaring weergeven. In het essay reikt de schrijver bij voortduring en herhaaldelijk naar het onmogelijke, de woorden van de dichter, de mysticus opnieuw te ervaren, opnieuw tot leven te brengen in de lezer die hij ook is. In de lezer voor wie hij schrijft. In 2013 is Hans Groenewegen overleden. Voor zijn bestendig, kritisch en toegewijd beschouwelijk werk is hij in 2012 geëerd met de Pierre Bayle prijs voor poëziekritiek.
(website uitgever)
Van Berge Boeken Groningen

Uit ervaring blijkt dat ons antwoord via Boekwinkeltjes in uw Spam-box terecht kan komen. Lijkt het erop dat u geen antwoord krijgt? Kijk daar dan even!

Entrez vos données ci-dessous pour commander ce titre à la librairie Van Berge Boeken.

Modifier les paramètres
Le captcha est en cours de chargement. Veuillez patienter...

Cliquez sur le carré blanc ci-dessus

En visitant notre site Web, et en passant une commande, nos termes et conditions s'appliquent.

Registreer u vrijblijvend als koper!

Stuur een e-mail

Modifier les paramètres
Le captcha est en cours de chargement. Veuillez patienter...

Cliquez sur le carré blanc ci-dessus

  • Tous les livres sont en état complet et normal, sauf indication contraire. De petites imperfections comme une page collée ou un nom sur la feuille ne sont pas toujours mentionnés
  • Vous gérez directement cette commande avec Van Berge Boeken
  • Après votre commande vous et Van Berge Boeken recevrez une confirmation par e-mail. Dans l'e-mail que vous pouvez trouver, vous pouvez trouver le nom et l'adresse de Van Berge Boeken
  • L'acheteur paie les frais de livraison, sauf accord contraire
  • Van Berge Boeken peut demander un prépaiement
  • Boekwinkeltjes.nl essaie de rapprocher les acheteurs et les vendeurs. Boekwinkeltjes.nl n'est jamais impliqué dans un accord entre l'acheteur et le vendeur. Si vous avez un différend avec un ou plusieurs utilisateurs, vous devez le réparer vous-même. Vous indemnisez Boekwinkeltjes.nl de toute réclamation.

7,3 millions de livres

Neuf et d'occasion

11200 librairies

Antiquaires et particuliers