Titre
Tramhalte Beethovenstraat
Auteur
Weil, Grete
ISBN
9789029018517
Éditeur
Meulenhoff - Amsterdam
Prix
€ 4,50
Détails
1983, 2e druk, 158 pp paperback (in goede staat!) Staat van het boek: 7.5-8.0
Plus d'informations
(Meulenhoff)
ISBN 9029018518
2e druk 1983
158 pp paperback
(in goede staat!)
Staat van het boek: 7.5-8.0
Het is een huwelijk met een ingewikkelde constellatie: Susanne is rijk ("het fortuin van haar vergaste ouders was enorm, en zij was de enige erfgenaam"), haar man Andreas is een arme Duitse schrijver zonder werk. Ze wonen in het land van de moordenaars van haar ouders omdat ze vindt dat een Duitse dichter in een Duitse omgeving hoort te leven. Hoe ze elkaar ontmoetten is nog ingewikkelder: in Amsterdam, in 1941.
Andreas werd destijds als verslaggever voor een krant in München naar het bezette Nederland gestuurd. Hij woonde als onderhuurder in de Beethovenstraat in Amsterdam en zag vanuit zijn raam hoe Joden nacht na nacht in speciale trams werden weggevoerd. Hij probeerde schuchter te helpen, raakte steeds meer verstrikt in het Joodse lot – maar kon niets voorkomen. Susanne leefde als een vervolgde Jood in Amsterdam – en kon alleen overleven omdat ook zij verstrikt raakte in schuldgevoelens.
Grete Weils Tramhalte Beethovenstraat was de eerste Duitstalige roman van een overlevende over de verbanning, vervolging en moord op Europese Joden. Ze verwerkt persoonlijke ervaringen (ze woonde zelf van 1938 tot 1943 in de Beethovenstraat) en schrijft niet alleen over de dramatische periode tijdens de oorlog, maar ook over het moeilijke leven in het naoorlogse Duitsland – met een openheid en meedogenloze eerlijkheid die nog steeds verbaast.
Prijs €4,50
Images
Van Harte Welkom bij Stanley&Livingstone!
GRATIS verzending bij besteding van €25,- of meer, nog eens 10% KORTING bij besteding van €40,- of meer. Deze aanbieding is tevens geldig voor bestellingen uit Belgie of Duitsland voor respectievelijk €30,- en €50,- aan besteding.
U kunt kiezen uit een gevarieerd en alsmaar groeiend aanbod aan literatuur en romans, Engelstalige, Franstalige, Duitstalige en ook Spaanstalige boeken, maar ook Esoterie, Psychologie en Filosofie.
Alleszins de moeite waard om eens rond te kijken!
ZIEN WAT U KOOPT!
Alle boeken zijn ruimschoots voorzien van foto's zodat u een goed beeld krijgt van het boek. De staat van het boek is vaak omschreven en voorzien van een cijfer op de schaal van 1 tot 10. 10 = Nieuwstaat.
- Tous les livres sont en état complet et normal, sauf indication contraire. De petites imperfections comme une page collée ou un nom sur la feuille ne sont pas toujours mentionnés
- Vous gérez directement cette commande avec Stanley&Livingstone
- Après votre commande vous et Stanley&Livingstone recevrez une confirmation par e-mail. Dans l'e-mail que vous pouvez trouver, vous pouvez trouver le nom et l'adresse de Stanley&Livingstone
- L'acheteur paie les frais de livraison, sauf accord contraire
- Stanley&Livingstone peut demander un prépaiement
- Boekwinkeltjes.nl essaie de rapprocher les acheteurs et les vendeurs. Boekwinkeltjes.nl n'est jamais impliqué dans un accord entre l'acheteur et le vendeur. Si vous avez un différend avec un ou plusieurs utilisateurs, vous devez le réparer vous-même. Vous indemnisez Boekwinkeltjes.nl de toute réclamation.