Titre
INLEIDING TOT HET DENKEN VAN E. ROSENSTOCK HUESSY
Auteur
Rosenstock- Huessy, Eugen (prof.dr.). (Hasselaar, J. M.(prof.dr./ds.)
Langue
néerlandais
ISBN
9789025940270
Éditeur
Ten Have z.pl. (= Baarn) en z.j. (= 1973)
Prix
€ 6,85(Excl. toute livraison)
Détails
Softcover, paperback. Garenloos/ gelijmd. Pg's. 291. Conditie: goed, keurig boekwerk (wel met voorin een bibliotheekstempel)
Plus d'informations
'Op veel gebieden - als jurist, historicus, socioloog, cultuurfilosoof, taalgeleerde - neemt Rosenstock- Huessy een oorspronkelijk standpunt in. Want zijn zorg op al deze terreinen gold de vraag naar de toekomst, de integratie van leer en leven, van tijd en taak. Hij zocht het woord, dat te rechter tijd en te rechter plaatse uitkomst biedt.
De auteur van dit boek noemt zijn poging Rosenstock voor een breder publiek toegankelijk te maken een waagstuk.
Het waagstuk is gelukt als de ontmoeting voor de lezer meer betekent dan een academische kennismaking met een veelszins onbegrepen en daarom vergeten denker. Hasselaar beoogt als hommage aan de onlangs overleden meester door de biografische inleiding, de zorgvuldig gekozen citaten en de weergave van enige hoofdlijnen in Rosenstocks denken een concrete kennismaking mogelijk te maken. "En heimelijk - zo schrijft de auteur in zijn inleiding - hopen wij op een schokeffect, dat Rosenstocks directe uitspraken kunnen teweegbrengen bij de lezer'.
'Eugen Rosenstock- Huessy (1888, Berlijn - 24.02.1973, Vermont) begon zijn wetenschappelijke loopbaan als privaat-docent in de geschiedenis van het recht aan de universiteit van Leipzig was achtereenvolgens hoogleraar in Breslau, aan de Harvard University en te Vermont (U.S.A.), waar hij sociologie doceerde.
Maar deze opsomming zegt nog weinig over zijn bewogen leven en zijn inspirerend oeuvre. Wat hij ons te zeggen heeft over de wetenschap, de universiteit, de revoluties, de taal, de tijd en de geschiedenis is nog nauwelijks gehoord, althans in veel te kleine kring gehoord.
Naast prominenten als Ernst Bloch, Martin Buber, Franz Rosenzweig verdient Rosenstock- Huessy een breed en aandachtig gehoor'.
Heer prof.dr. Johannes Martinus Hasselaar (Amsterdam, 13.05.1917 - 20.10.1992).
Diende de Ned. Herv. Kerk als predikant in de Gemeenten Boxmeer (1947) en de Prot. Kerk in Indonesië (1954). Terug in Nederland werd hij Wijkpredikant in de Herv.Gem. Utrecht (1958); studentenpredikant (1959).
Promoveerde bij prof.dr. K.H.Miskotte met de dissertatie "Erfzonde en vrijheid".
Werd kerkelijk hoogleraar (van 1971-1983) dogmatiek aan de Rijks Universiteit Utrecht (na eerst Wetenschappelijk Hoofdmedewerker bij prof. dr. A.A. van Ruler te zijn geweest, werd hij later zijn opvolger).
Images
Fijn dat u zich bij ons gemeld heeft met een boekbestelling.
Uw keuze voor JSGOODBOOK is goed te noemen.
Uw order wordt nog dezelfde dag bevestigd èn meestal die dag ook nog uitgevoerd.
De verzending vindt doorgaans plaats via POSTnl. (op verzoek kan dit ook met behulp van een andere pak-
ket bezorger (bijv. DHL)); de tarieven die gehanteerd worden, zijn de officiële.
Het boek wordt verzonden met de verwachting dat de nota hiervan binnen vijf dagen voldaan wordt.
Bij uw bestelling ook a.u.b. uw telefoonnummer vermelden.
Uw verzoek om informatie m.b.t. het gewenste boek wordt ook z.sp.m. beantwoord.
Een eventuele retourzending vindt plaats in en na overleg met de verkoper.
- Tous les livres sont en état complet et normal, sauf indication contraire. De petites imperfections comme une page collée ou un nom sur la feuille ne sont pas toujours mentionnés
- Vous gérez directement cette commande avec jsgoodbook
- Après votre commande vous et jsgoodbook recevrez une confirmation par e-mail. Dans l'e-mail que vous pouvez trouver, vous pouvez trouver le nom et l'adresse de jsgoodbook
- L'acheteur paie les frais de livraison, sauf accord contraire
- jsgoodbook peut demander un prépaiement
- Boekwinkeltjes.nl essaie de rapprocher les acheteurs et les vendeurs. Boekwinkeltjes.nl n'est jamais impliqué dans un accord entre l'acheteur et le vendeur. Si vous avez un différend avec un ou plusieurs utilisateurs, vous devez le réparer vous-même. Vous indemnisez Boekwinkeltjes.nl de toute réclamation.