Titre

In Buscoducis 1450-1629

Auteur
Langue

néerlandais

Éditeur

Noordbrabats Museum, Sdu 1990

Prix

4,00(Excl. toute livraison)

Détails

Softcover, in goede staat

Plus d'informations
De Sint-Janskathedraal en Hieronymus Bosch genieten beide internationale faam. Zij staan voor het culturele leven van noordelijk Brabant in de Bourgondische tijd. De bloeiende artistieke en maatschappelijke cultuur die zulke hoogtepunten heeft kunnen voortbrengen is het onderwerp van In Buscoducis 1450-1629.

'S-Hertogenbosch is in de late middeleeuwen en renaissance een centrum van artistieke bedrijvigheid. Hoog gewaardeerde schilders, beeldhouwers, bouwmeesters, goud- en zilversmeden en verluchters van handschriften zijn werkzaam in de stad. Naast Hieronymus Bosch werken voor 's-Hertogenbosch de schilders Abraham Bloemaert, Jacob Cornelisz. van Oostsanen, Peter-Paul Rubens, Pieter Saenredam, de muziekschrijver en verluchter Petrus Alamire en de beeldhouwers Alart du Hamel, Hendrick De Keyser, de Meester van Koudewater en Adriaen van Wesel. Ook zijn honderden nu anonieme kunstenaars en ambachtslieden in de weer geweest voor de bisschoppen, kloosters en broederschappen, de Sint-Jan en andere kerken en voor rijke particuliere vermogende opdrachtgevers van 's-Hertogenbosch in een tijd van oude en nieuwe religie, beeldenstorm en Contrareformatie.

De kunsthistoricus dr. A. M. Koldeweij brengt in In Buscoducis 1450-1629 het onderzoek van ruim dertig wetenschappers samen. Centraal staat de relatie tussen de kunstenaar en ambachtsman én de opdrachtgever de stad ten tijde van de gotiek en renaissance. De meer dan tweehonderd uitvoerig gedocumenteerde voorbeelden van schilder- en tekenkunst, beeldhouwkunst steen en hout, rijk versierde handschriften, goud- en zilver, munten en zegelstempels, laten zien hoe artistieke en ambachtelijke ontwikkelingen samen gingen met de politieke en religieuze omwentelingen van deze pen.

De in een tweede deel gebundelde wetenschappelijke bijdragen handelen over kunst- en cultuurhistorische thema's van 's-Hertogenbosch uit deze periode waar zich de overgang van de middeleeuwen naar de nieuw tijd voltrekt. Hiermee is in Buscoducis 1450-1619 onmisbaar voor eenieder die geïnteresseerd is in de middeleeuwen en renaissance en ook in de cultuurgeschiedenis van de stad 's-Hertogenbosch.

In Buscoducis 1450-1629 is met driehonderd illustraties, waarvan zeventig op groot formaat in kleur, een waar Bourgondisch boek over 's-Hertogenbosch in de Bourgondische tijd.
Images
Koldeweij, Dr. A.M. - In Buscoducis 1450-1629
Doornweerdje Oosterbeek

Welkom in onze boekwinkel op BOEKWINKELTJES.NL. Prijzen zijn in Euro's. Wanneer u een boek bestelt, krijgt u van ons per mail een factuur met het totaalbedrag, inclusief de verzendkosten met een betaallinkje. Naar keuze kunt u het bedrag ook handmatig overmaken indien u niet beschikt over Internetbankieren. In een beperkt aantal gevallen verdwijnt onze mail in uw SPAM-MAP, houdt hier rekening mee.

De verzendkosten zijn: brievenbuspakket Nederland € 4,95, pakket Nederland € 6,95, pakket België € 7,95, pakket Duitsland € 7,95, overige bestemmingen op aanvraag. Voor bestellingen vanaf € 50,- berekenen wij GEEN VERZENDKOSTEN binnen Nederland, Duitsland en België. Voor vragen graag even een mailtje naar info@doornweerdje.nl.

Al onze boeken op Boekwinkeltjes staan ook gerubriceerd op onze website www.doornweerdje.nl, waar u de boeken ook kunt bestellen en betalen.

Entrez vos données ci-dessous pour commander ce titre à la librairie Doornweerdje.

Modifier les paramètres
Le captcha est en cours de chargement. Veuillez patienter...

Cliquez sur le carré blanc ci-dessus

En visitant notre site Web, et en passant une commande, nos termes et conditions s'appliquent.

Registreer u vrijblijvend als koper!

Stuur een e-mail

Modifier les paramètres
Le captcha est en cours de chargement. Veuillez patienter...

Cliquez sur le carré blanc ci-dessus

  • Tous les livres sont en état complet et normal, sauf indication contraire. De petites imperfections comme une page collée ou un nom sur la feuille ne sont pas toujours mentionnés
  • Vous gérez directement cette commande avec Doornweerdje
  • Après votre commande vous et Doornweerdje recevrez une confirmation par e-mail. Dans l'e-mail que vous pouvez trouver, vous pouvez trouver le nom et l'adresse de Doornweerdje
  • L'acheteur paie les frais de livraison, sauf accord contraire
  • Doornweerdje peut demander un prépaiement
  • Boekwinkeltjes.nl essaie de rapprocher les acheteurs et les vendeurs. Boekwinkeltjes.nl n'est jamais impliqué dans un accord entre l'acheteur et le vendeur. Si vous avez un différend avec un ou plusieurs utilisateurs, vous devez le réparer vous-même. Vous indemnisez Boekwinkeltjes.nl de toute réclamation.

7,3 millions de livres

Neuf et d'occasion

11200 librairies

Antiquaires et particuliers