Titre

Omega. [N° 53 van 100 exemplaren.]

Auteur
Éditeur

Leuven Katholieke Universiteit Leuven 1987

Prix

125,00

Frais de livraison

€ 5,99

Détails

Losbladig, zonder map of foedraal, 2 bladen met tekst en 10 bladen met grafiek, 28x38cm., in zeer goede staat. De tien zeefdrukken werden elk met de hand genummerd en gesigneerd door Piet Gilles. Dit is nummer 53 van 100 exemplaren.

Plus d'informations
Omega wed in samenspraak met Piet Gilles ontworpen en uitgevoerd in manuele zeefdruk door Herman Labro. Omega verscheen in de lente van 1987, ter gelegenheid van de schenking van de pastelcyclus "Leven en Dood" door de kunstenaar Piet Gilles, op 100 genummerde en gesigneerd exemplaren. De zwart-wit beelden, behoeven, net als de pastelcyclus, weinig woorden ter verduidelijking. Ze vatten Piet Gilles' eigen persoonlijke, maar tegelijkertijd universele tragiek van de dood samen in een beeldentaal die iedereen begrijpt. De stevige, streng gestructureerde composities zijn opgebouwd uit strakke vlakken en lijnen, waarbij alle nutteloze, verwarrende details worden weggelaten. De prenten vertonen bijgevolg een harde, suggestieve beknoptheid. Piet Gilles was een Nederlands/Belgische kunstenaar die geboren is in Alkmaar/Nederland in 1908 en overleden is in 1995 te Leuven. Hij was een schilder en tekenaar. Vestigde zich in 1922 te Leuven. Opleiding aan de Academies te Leuven, Lier en Brussel. Realiseerde o.m. landschappen, portretten, stillevens. Debuteerde in een sombere expressionistische vormgeving en leunde vervolgens aan bij het animisme en bij de Jonge Belgische Schilderkunst. Bleef niet gespaard van ziekte en verdriet: tuberculose, dood van broers en zussen, vader die krankzinnig werd, vernieling van zijn oeuvre in 1944 en zijn moeder verlamd. Al die menselijke tragedie beeldde hij uit in een aangrijpende pastelcyclus Leven en dood (jaren?50), die hij aan de universiteitsbibliotheek schonk. In latere jaren kende hij een magisch-realistische periode, waarin hij de zorgen uit het verleden symbolisch uitbeeldde met katten en vogels. (Bron: Belgian art gallery)
Images
Piet Gilles en Herman Labro. - Omega. [N° 53 van 100 exemplaren.]
Piet Gilles en Herman Labro. - Omega. [N° 53 van 100 exemplaren.]
Piet Gilles en Herman Labro. - Omega. [N° 53 van 100 exemplaren.]
Piet Gilles en Herman Labro. - Omega. [N° 53 van 100 exemplaren.]
SomeThingz Books etc Scherpenheuvel-Zichem

Beste boekenliefhebber, na iedere bestelling ontvangt u ALTIJD EEN BEVESTIGING PER EMAIL van mij. Indien u geen email heeft ontvangen van info@somethingz.be, controleer dan zeker uw SPAMBOX. De verzending gebeurt steeds via geregistreerde post met track and trace. De VERZENDKOST bedraagt steeds €5.99, ongeacht het gewicht van het pakket, en dit zowel voor verzending naar Nederland als voor verzending binnen België. Uw bestelling wordt zorgvuldig en stevig verpakt om beschadiging tijdens transport te voorkomen. Bedankt alvast voor uw aankoop én uw vertrouwen. Met vriendelijke groeten, Tom Cops (www.somethingz.be / info@somethingz.be)

Entrez vos données ci-dessous pour commander ce titre à la librairie SomeThingz Books etc.

Modifier les paramètres
Le captcha est en cours de chargement. Veuillez patienter...

Cliquez sur le carré blanc ci-dessus

En visitant notre site Web, et en passant une commande, nos termes et conditions s'appliquent.

Registreer u vrijblijvend als koper!

Stuur een e-mail

Modifier les paramètres
Le captcha est en cours de chargement. Veuillez patienter...

Cliquez sur le carré blanc ci-dessus

  • Tous les livres sont en état complet et normal, sauf indication contraire. De petites imperfections comme une page collée ou un nom sur la feuille ne sont pas toujours mentionnés
  • Vous gérez directement cette commande avec SomeThingz Books etc
  • Après votre commande vous et SomeThingz Books etc recevrez une confirmation par e-mail. Dans l'e-mail que vous pouvez trouver, vous pouvez trouver le nom et l'adresse de SomeThingz Books etc
  • L'acheteur paie les frais de livraison, sauf accord contraire
  • SomeThingz Books etc peut demander un prépaiement
  • Boekwinkeltjes.nl essaie de rapprocher les acheteurs et les vendeurs. Boekwinkeltjes.nl n'est jamais impliqué dans un accord entre l'acheteur et le vendeur. Si vous avez un différend avec un ou plusieurs utilisateurs, vous devez le réparer vous-même. Vous indemnisez Boekwinkeltjes.nl de toute réclamation.

7,3 millions de livres

Neuf et d'occasion

11200 librairies

Antiquaires et particuliers