Titre
Proloog voor een autobiografie / druk 1 (sterke vertaling van Tinke Davids)
Auteur
Naipaul, V.S.
Langue
néerlandais
ISBN
9789029532372
Éditeur
De Arbeiderspers - Privé-domein 92
Prix
€ 4,00
Détails
Heel goed, mooi, strakke paperback met flappen. 1983, 1e druk, 89 p. Rechte rug, zonder verkleuring. Geen naam, strepen etc. 1 licht leesvouwtje, niet storend.
Plus d'informations
Beknopt en evenwichtig afgerond beschrijft V.S. Naipaul in Proloog voor een autobiografie zijn jeugd en jonge jaren in Trinidad, en de wording van zijn schrijverschap na zijn vestiging in Londen. Het geheel speelt zich af tegen de achtergrond van de Brits-kolonialistische samenleving. Met zijn ironische kijk op het postkolonialisme en zijn scherpe blik voor het falen van de kolonialisten om een constructieve erfenis voor de nieuwe onafhankelijkheid achter te laten, behoort Naipaul tot de vroege, strijdbare beweging in de Westindische literatuur, waarin het koloniale verleden vernietigend werd getekend en gehekeld.
Opgegroeid te midden van de hindoeïstische clan van zijn grootmoeder op de suikerplantages van Trinidad, voelde Naipaul zich een vreemde in Port of Spain, waar negers en G I's van de naburige Amerikaanse bas is rondliepen, en nog meer een vreemde op de koloniale Engelse kostschool. In Engeland, waar hij na zijn studie in Oxford een armzalig freelancersbaantje bij de BBC kreeg, zette Naipaul de eerste zin op papier en begon daadwerkelijk aan zijn schrijversloopbaan.
via de herontdekte activiteiten van zijn vader als schrijver en journalist en het bezoek aan een vaag familielid dat ooit model had gestaan voor zijn eerste verhaal, zoekt Naipaul het spoor terug naar zijn eigen beslissende keuze voor het vrije schrijverschap, waarbinnen hij, in tegenstelling tot zijn vader, alle bindingen met en invloeden van het vroegere gesloten hindoestaanse milieu zou verbreken.
V.S. Naipaul
Proloog voor een autobiografie
De Arbeiderspers
Privé-domein Nr. 92
1983
1e druk
Paperback met flappen
89 p.
Images
* Kijk na uw bestelling a.u.b. in uw SPAM-Box als u na 3 werkdagen nog geen antwoord heeft.
* Zevenblad reageert meestal op dezelfde dag, maximaal binnen 3 werkdagen !
* Zevenblad staat voor zeer adequate verpakking en snelle verzending via Postnl of DPD.
* De boeken van Zevenblad verkeren, tenzij anders vermeld, altijd in uitstekende staat.
* Wij vragen betaling vooraf.
* Verzending vindt, tenzij op verzoek aangetekend, plaats voor risico van de koper.
- Tous les livres sont en état complet et normal, sauf indication contraire. De petites imperfections comme une page collée ou un nom sur la feuille ne sont pas toujours mentionnés
- Vous gérez directement cette commande avec Zevenblad
- Après votre commande vous et Zevenblad recevrez une confirmation par e-mail. Dans l'e-mail que vous pouvez trouver, vous pouvez trouver le nom et l'adresse de Zevenblad
- L'acheteur paie les frais de livraison, sauf accord contraire
- Zevenblad peut demander un prépaiement
- Boekwinkeltjes.nl essaie de rapprocher les acheteurs et les vendeurs. Boekwinkeltjes.nl n'est jamais impliqué dans un accord entre l'acheteur et le vendeur. Si vous avez un différend avec un ou plusieurs utilisateurs, vous devez le réparer vous-même. Vous indemnisez Boekwinkeltjes.nl de toute réclamation.