Titre

De historie van de Canadese begraafplaats en de Zevenheuvelenweg te Groesbeek. 1945-1956.

Auteur
Langue

néerlandais

ISBN

9789080888173

Éditeur

Uitgeverij Heemkunde, Groesbeek

Prix

17,50(Excl. toute livraison)

Détails

Gebonden, 2011, 215 blz. Met foto's en facsimile's.

Plus d'informations
Aan wat er voorafging aan de aanleg van de Canadese Erebegraafplaats is al veel aandacht besteed. De publicaties immers over hetgeen zich in deze contreien tijdens de Tweede Wereldoorlog heeft afgespeeld zijn talrijk.

Over de wordingsgeschiedenis van de in 1945 door de ‘Imperial War Graves Commission’ aangelegde geallieerde begraafplaats daarentegen is niet zo veel bekend, aan welke leemte deze uitgave een einde maakt.

De eerste daar gehouden officiële plechtigheid vond plaats op 5 mei 1947, in aanwezigheid van H.M. Koningin Wilhelmina en Z.K.H. Prins Bernard. Van deze ‘Jaarlijkse herdenkingdienst bij de tweede verjaardag van de overgave van het Duitse leger aan het Canadese leger in Nederland’ zijn een tiental foto’s bijeen gebracht, waaronder een aantal unieke opnamen. Te samen geven ze een vrij compleet beeld van die voor Groesbeek historische gebeurtenis.

Tevens is aandacht besteed het ‘Nederlandse Oorlogsgraven Comité, afdeling Groesbeek ’, welk comité het adopteren van de graven stimuleerde en zorgde voor het onderbrengen van Britse –en Canadese nabestaanden van de hier begraven gesneuvelde soldaten. Die reizen naar Groesbeek werden betaald uit de opbrengsten van de Klaproos –collecten en ze stonden bekend als Pelgrimstochten, welke zaken nog eens in herinnering worden gebracht.

Evenals de voorgaande publicaties over Groesbeeks geschiedenis is ook dit boek rijkelijk voorzien van foto’s en afbeeldingen. In eerste instantie werd uitgegaan van een uitsluitend op de Canadese begraafplaats gerichte uitgave, gaandeweg echter (bij het rangschikken van de op de begraafplaats betrekking hebbende foto’s) werd duidelijk dat de Zevenheuvelenweg niet buiten beeld kon worden gehouden. Gesteld immers mag worden dat de Canadese begraafplaats en de Zevenheuvelenweg na verloop van jaren een onverbrekelijke twee-eenheid is gaan vormen. En omdat ook de historie van deze befaamde weg nog niet geboekstaafd is, leek het gepast die kort en bondig samen te vatten. Zeer wel op z’n plaats omdat zowel de Zevenheuvelenweg als de Canadese begraafplaats in de jaren vijftig van de vorige eeuw zijn tegenwoordig aanzien kreeg. Dit gegeven rechtvaardigt de in de titel van deze uitgave genoemde periode 1945 -1956.
Images
Driessen, G.G. - De historie van de Canadese begraafplaats en de Zevenheuvelenweg te Groesbeek. 1945-1956.
BoekenWO2 Raalte

Bij aankoop van 3 tot 5 boeken 10 % korting. Vanaf 6 boeken 20 % korting.

Entrez vos données ci-dessous pour commander ce titre à la librairie BoekenWO2.

Modifier les paramètres
Le captcha est en cours de chargement. Veuillez patienter...

Cliquez sur le carré blanc ci-dessus

En visitant notre site Web, et en passant une commande, nos termes et conditions s'appliquent.

Registreer u vrijblijvend als koper!

Stuur een e-mail

Modifier les paramètres
Le captcha est en cours de chargement. Veuillez patienter...

Cliquez sur le carré blanc ci-dessus

  • Tous les livres sont en état complet et normal, sauf indication contraire. De petites imperfections comme une page collée ou un nom sur la feuille ne sont pas toujours mentionnés
  • Vous gérez directement cette commande avec BoekenWO2
  • Après votre commande vous et BoekenWO2 recevrez une confirmation par e-mail. Dans l'e-mail que vous pouvez trouver, vous pouvez trouver le nom et l'adresse de BoekenWO2
  • L'acheteur paie les frais de livraison, sauf accord contraire
  • BoekenWO2 peut demander un prépaiement
  • Boekwinkeltjes.nl essaie de rapprocher les acheteurs et les vendeurs. Boekwinkeltjes.nl n'est jamais impliqué dans un accord entre l'acheteur et le vendeur. Si vous avez un différend avec un ou plusieurs utilisateurs, vous devez le réparer vous-même. Vous indemnisez Boekwinkeltjes.nl de toute réclamation.

7,3 millions de livres

Neuf et d'occasion

11200 librairies

Antiquaires et particuliers