Titre

Over jeugdorkesten en de didactiek van het dirigeren

Auteur
Langue

néerlandais

ISBN

9789057307034

Éditeur

Zutphen : Walburg Pers, 2010

Prix

38,00

Détails

Gebonden, hardcover, 207pp., in uitstekende staat.

Plus d'informations
Vrij van inscripties e.d.

Dick van Gasteren is een Nederlandse dirigent. Hij studeerde cello bij Anner Bijlsma aan het Koninklijk Conservatorium in Den Haag. Aan de Universiteit Leiden studeerde Van Gasteren kunstgeschiedenis en rechten en hij behaalde in 2003 zijn titel meester in de rechten.
Hij studeerde orkestdirectie bij Jan Stulen en Bernard Haitink. Van Gasteren was laureaat van de dirigentenmasterclass aan de Accademia Musicale Chigiana in Siena en van de Wiener Meisterkurs. Als assistent van Bernard Haitink leidde hij tijdens het Mahlerfestival het Fernorchester bij het Koninklijk Concertgebouworkest.
Dick van Gasteren is dirigent en artistiek leider van het in 2012 opgerichte strijkorkest Ciconia Consort. Met dit orkest nam hij verschillende internationaal geprezen cd’s op voor het label Brilliant Classics, die regelmatig te horen zijn op radiostations als het Australische ABC Classic, de Britse BBC en Nederlandse programma’s als Vrije Geluiden, De Muziekfabriek en Muziekwijzer. Van Gasteren was te zien in twee afleveringen van het televisieprogramma Klokhuis over het beroep dirigent, bij Podium Witteman en op NPO 2 Extra met een live concertregistratie in 2021 door het Ciconia Consort.
Sinds 2014 is Van Gasteren vaste gastdirigent bij El Sistema in Venezuela, waar hij de orkesten Simón Bolívar, Juan José Landaete, Francisco de Miranda en Teresa Carreño dirigeert. Daarnaast is hij docent aan het Conservatorio Itinerante Inocente Carreño de Venezuela en geeft hij masterclasses orkestdirectie aan talentvolle jonge dirigenten van El Sistema.
Van Gasteren dirigeerde onder andere het Limburgs Symfonie Orkest, Noordhollands Philharmonisch Orkest, Nürnberger Symphoniker, Orquesta Filarmonica di Ruse (Bulgaria) en Wiener Klangforum Orchester, alsmede operaproducties aan het Oldenburgisches Staatstheater (Othello, Don Pasquale, Die Fledermaus) en de Koninklijke Schouwburg in Den Haag (Attima, Nederlands-Indische opera van Constant van de Wall).

"In Nederland beleven steeds meer jongeren er genoegen aan om hun muziekhobby collectief te beoefenen. Het spelen in een amateurorkest is echter niet alleen een plezierige vrijetijdsbesteding. Vanouds wordt internationaal aan het musiceren in orkestverband positief stimulerende effecten toegedicht ten aanzien van cognitieve, muzikale, sociale en emotionele vaardigheden. Recent wetenschappelijk onderzoek onderbouwt deze gedachte. Des te opmerkelijker is het dat er tot nog toe geen didactische literatuur van betekenis voorhanden was over collectief musiceren.
In deze uitgave besteedt dirigent Dick van Gasteren aandacht aan de aard, herkomst en mogelijke doelstellingen van het fenomeen ¿jeugdorkest¿. Hij onderzoekt de zin van het gezamenlijk musiceren en de waardevolle bijdrage die het spelen in een orkest kan leveren aan de psychologische ontwikkeling van een kind in het algemeen. Hij formuleert doelstellingen en voorwaarden voor logistiek en inrichting op basis waarvan hij een praktijkgerichte dirigeermethodiek voor jeugdorkesten ontwierp. In het leerproces stelt hij de wisselwerking tussen individu en collectief voorop en streeft hij naar een optimale ontwikkeling van beide. De vier muzikale parameters ¿klankduur¿, ¿toonhoogte¿, ¿klanksterkte¿ en ¿klankkleur¿ fungeren als het muzikale geraamte, waaraan uiteindelijk de werkmethodiek van de dirigent wordt opgehangen. Over jeugdorkesten, en de didactiek van het dirigeren. is een aanrader voor dirigenten (in opleiding), orkestbestuurders, muziekdocenten en musici, maar zeker ook voor volwassen amateurmusici en andere betrokkenen bij het muziekverenigingsleven."
Images
Gasteren, Dick van - Over jeugdorkesten en de didactiek van het dirigeren
Gasteren, Dick van - Over jeugdorkesten en de didactiek van het dirigeren
Gasteren, Dick van - Over jeugdorkesten en de didactiek van het dirigeren
Gasteren, Dick van - Over jeugdorkesten en de didactiek van het dirigeren
Apollonius Sint Hubert

Bestelt u meerdere boeken, dan verzenden wij ze samen en betaalt u maar één keer verzendkosten. Bij bestellingen met een totaalbedrag van € 50,00 of meer is binnen Nederland de verzending gratis - bij bestellingen onder de 10 kg.
Mocht u binnen 1 dag na de bestelling geen reactie hebben, kijk dan bij de spam/ongewenste post.
Verzendingen vinden plaats na ontvangst van betaling.
Alleen verzendingen binnen de EU.

Entrez vos données ci-dessous pour commander ce titre à la librairie Apollonius.

Modifier les paramètres
Le captcha est en cours de chargement. Veuillez patienter...

Cliquez sur le carré blanc ci-dessus

En visitant notre site Web, et en passant une commande, nos termes et conditions s'appliquent.

Registreer u vrijblijvend als koper!

Stuur een e-mail

Modifier les paramètres
Le captcha est en cours de chargement. Veuillez patienter...

Cliquez sur le carré blanc ci-dessus

  • Tous les livres sont en état complet et normal, sauf indication contraire. De petites imperfections comme une page collée ou un nom sur la feuille ne sont pas toujours mentionnés
  • Vous gérez directement cette commande avec Apollonius
  • Après votre commande vous et Apollonius recevrez une confirmation par e-mail. Dans l'e-mail que vous pouvez trouver, vous pouvez trouver le nom et l'adresse de Apollonius
  • L'acheteur paie les frais de livraison, sauf accord contraire
  • Apollonius peut demander un prépaiement
  • Boekwinkeltjes.nl essaie de rapprocher les acheteurs et les vendeurs. Boekwinkeltjes.nl n'est jamais impliqué dans un accord entre l'acheteur et le vendeur. Si vous avez un différend avec un ou plusieurs utilisateurs, vous devez le réparer vous-même. Vous indemnisez Boekwinkeltjes.nl de toute réclamation.

7,3 millions de livres

Neuf et d'occasion

11200 librairies

Antiquaires et particuliers