Titre
Het vrije woord. De illegale pers in Nederland 1940-1945.
Auteur
Heuvel, Hans van den & Mulder, Gerard. m.m.v. Breedveld, Willem & Wijfjes, Huub.
Langue
néerlandais
ISBN
9789012064477
Éditeur
Sdu - Den Haag
Prix
€ 8,00(Excl. toute livraison)
Détails
1990, paperback, 267 pp. Geïllustreerd.
Plus d'informations
Dit boek geeft een beeld van de ontwikkeling van de illegale pers in Nederland tijdens de Duitse bezetting van 1940 tot 1945. Het gaat met name ook in op deze illegale activiteit als basis voor de naoorlogse Nederlandse pers. Deze publikatie is tot stand gekomen onder auspiciën van Internationaal Perscentrum Nieuwspoort, de Nederlandse Vereniging van Journalisten en de Buitenlandse Persverenigingen, die de waarde van persvrijheid ermee willen onderstrepen. Het boek is degelijk en boeiend door zijn uitgebalanceerde karakteristiek van de illegale pers en de levendige interviews. Uiterst sympathiek is de opneming van een erelijst van hen die sneuvelden voor de instandhouding van een vrije pers. Al met al een staandaardwerk, naast het wat controversiële Radio Hilversum 1940-1945 van Dick Verkijk en de uitgebreide aandacht die dr Lou de Jong in zijn opus magnum over de Tweede Wereldoorlog besteedt aan de verzetspers. Bevat zwart-witte foto's en paginagrote illustraties. Kleine letter, ruime interlinie.
- Tous les livres sont en état complet et normal, sauf indication contraire. De petites imperfections comme une page collée ou un nom sur la feuille ne sont pas toujours mentionnés
- Vous gérez directement cette commande avec De boekenzolder
- Après votre commande vous et De boekenzolder recevrez une confirmation par e-mail. Dans l'e-mail que vous pouvez trouver, vous pouvez trouver le nom et l'adresse de De boekenzolder
- L'acheteur paie les frais de livraison, sauf accord contraire
- De boekenzolder peut demander un prépaiement
- Boekwinkeltjes.nl essaie de rapprocher les acheteurs et les vendeurs. Boekwinkeltjes.nl n'est jamais impliqué dans un accord entre l'acheteur et le vendeur. Si vous avez un différend avec un ou plusieurs utilisateurs, vous devez le réparer vous-même. Vous indemnisez Boekwinkeltjes.nl de toute réclamation.