Titre

Ik zie het zo nog voor me - Oorlogsdagboek van Fiene Kleinherenbrink (deel 5) GESIGNEERD

Auteur
Langue

néerlandais

Éditeur

Vereniging Oud Apeldoorn

Prix

8,00(Excl. toute livraison)

Détails

Softcover, gesigneerd, in goede staat

Plus d'informations
Dit is het dagboek dat mijn zus Fienie Kleinherenbrink, destijds 18 jaar, bijgehouden heeft in de laatste acht maanden van de oorlog, tot en met de bevrijding op 17 april 1945. Het geeft een goed beeld van de situatie in Apeldoorn en hoe ons gezin die tijd beleefd heeft.

Hoewel ik toen nog maar twaalf jaar oud was, en dus te jong om de zorgen te voelen die mijn ouders hadden om hun kinderen, staan de gebeurtenissen zelf mij duidelijk op het netvlies gebrand. Bij het uitwerken van Fienie's dagboek heb ik dan ook menig traantje weg moeten pinken. Aan de andere kant ben ik ook regelmatig in de lach geschoten bij de komische voorvallen die ze beschrijft. We hadden in die tijd, ondanks de ellende, ook wel veel plezier! Het is juist die variatie van belevenissen samen met de talrijke historische Feiten, die dit zo'n prettig leesbaar boekje maken.

Ouderen zullen er veel in herkennen, zoals de voortdurend zorg om voedsel, waarbij het bijeengescharrelde eten misschien net even de honger kon stillen, maar nooit echt genoeg was; Het sterke saamhorigheidsgevoel onder buurtbewoners, en het vurige verlangen naar de vrede, die soms heel dicht bij leek maar dan toch weer zo lang op zich liet wachten. Jongere lezers van dit dagboek zullen verbaasder wat er toen allemaal in Apeldoorn is voorgevallen.

Ik heb er veel genoegen aan beleefd om de originele handgeschreven tekst geschikt te maken voor publicatie. Het is te danken aan Fienie's niet aflatend enthousiasme om onder moeilijke omstandigheden toch bijna dagelijks alles op te schrijven, zodat deze oorlogsherinneringen niet verloren zullen gaan.

Lieren, februari 2010, Cilia van Leeuwen-Kleinherenbrink
Images
Kleinherenbrink, Fienie - Ik zie het zo nog voor me - Oorlogsdagboek van Fiene Kleinherenbrink (deel 5) GESIGNEERD
Doornweerdje Oosterbeek

Welkom in onze boekwinkel op BOEKWINKELTJES.NL. Prijzen zijn in Euro's. Wanneer u een boek bestelt, krijgt u van ons per mail een factuur met het totaalbedrag, inclusief de verzendkosten met een betaallinkje. Naar keuze kunt u het bedrag ook handmatig overmaken indien u niet beschikt over Internetbankieren. In een beperkt aantal gevallen verdwijnt onze mail in uw SPAM-MAP, houdt hier rekening mee.

De verzendkosten zijn: brievenbuspakket Nederland € 4,95, pakket Nederland € 6,95, pakket België € 7,95, pakket Duitsland € 7,95, overige bestemmingen op aanvraag. Voor bestellingen vanaf € 50,- berekenen wij GEEN VERZENDKOSTEN binnen Nederland, Duitsland en België. Voor vragen graag even een mailtje naar info@doornweerdje.nl.

Al onze boeken op Boekwinkeltjes staan ook gerubriceerd op onze website www.doornweerdje.nl, waar u de boeken ook kunt bestellen en betalen.

Entrez vos données ci-dessous pour commander ce titre à la librairie Doornweerdje.

Modifier les paramètres
Le captcha est en cours de chargement. Veuillez patienter...

Cliquez sur le carré blanc ci-dessus

En visitant notre site Web, et en passant une commande, nos termes et conditions s'appliquent.

Registreer u vrijblijvend als koper!

Stuur een e-mail

Modifier les paramètres
Le captcha est en cours de chargement. Veuillez patienter...

Cliquez sur le carré blanc ci-dessus

  • Tous les livres sont en état complet et normal, sauf indication contraire. De petites imperfections comme une page collée ou un nom sur la feuille ne sont pas toujours mentionnés
  • Vous gérez directement cette commande avec Doornweerdje
  • Après votre commande vous et Doornweerdje recevrez une confirmation par e-mail. Dans l'e-mail que vous pouvez trouver, vous pouvez trouver le nom et l'adresse de Doornweerdje
  • L'acheteur paie les frais de livraison, sauf accord contraire
  • Doornweerdje peut demander un prépaiement
  • Boekwinkeltjes.nl essaie de rapprocher les acheteurs et les vendeurs. Boekwinkeltjes.nl n'est jamais impliqué dans un accord entre l'acheteur et le vendeur. Si vous avez un différend avec un ou plusieurs utilisateurs, vous devez le réparer vous-même. Vous indemnisez Boekwinkeltjes.nl de toute réclamation.

7,3 millions de livres

Neuf et d'occasion

11200 librairies

Antiquaires et particuliers