Titre
Lezen met ALS
Auteur
Pieter Steinz
ISBN
9789046819234
Éditeur
Nieuw Amsterdam
Prix
€ 12,99
Détails
Staat: Als nieuw / Bladzijden: 224 / Druk: 1 / Art.nr. : 08fecf7a-881d-42f3-a9f6-e9b295fb27aa / Vindplaats: opslag
Plus d'informations
Literatuur als levensbehoefte
'En toen kwam de diagnose. De stemproblemen, de slechte tijden bij het hardlopen, mijn ongearticuleerde praten - het bleek allemaal het gevolg van ALS, afsterving van de zenuwcellen die de spieren voeden.'
Literatuurliefhebber Pieter Steinz kreeg in de zomer van 2013 te horen dat hij ALS had en dat de kwaliteit van zijn leven snel zou afnemen. Een half jaar later begon hij in NRC een weekboek waarin hij het verloop van zijn ziekte verbond met de boeken die hij las of herlas. Kafka, Dickens, Reve, Shakespeare, Szymborska en vijftig andere schrijvers werden zijn reisgenoten.
In Lezen met ALS beschrijft Steinz even direct als humoristisch zijn lichamelijke aftakeling en de daarbij behorende gang door de medische instituties. Klassieken als De graaf van Montecristo, Het Bureau, Oblomov, De toverberg en Herinneringen van Hadrianus zijn het uitgangspunt voor bespiegelingen over onmacht, afscheid, berusting, pijn en ook over de mooie dingen die een dodelijke ziekte met zich meebrengt.
Lezen met ALS is niet alleen een ontroerende kroniek van een aangekondigde dood, maar ook een onverwachte kijk op de wereldliteratuur. Een boek over de troost van het lezen, geïllustreerd met geestige en tot nadenken stemmende tekeningen van Hajo.
'[Steinz] omringt zich met vrouw en kinderen en vrienden, en met de boeken waarvoor hij altijd zoveel liefde heeft gevoeld (...) ik voel bewondering, gemengd met enige huiver.' - Bert Keizer, Medisch Contact
'Om Magere Hein langs te zien komen, hem recht in zijn holle ogen te kijken en te zeggen "Doe je best maar, dat doe ik ook" - dat is echt klasse, dat is lef.' - Vincent Icke
'Prachtige columns (...) hartverscheurend (...) een diepe buiging.' - Youp van het Hek
'Persoonlijk, scherp, in alle opzichten adembenemend.' - Guus Middag, NRC Handelsblad
Opmerkingen: Zeer mooie staat!
Images
Geachte klant,
Let op: U betaalt per bestelling €4,85 dus ook als u meerdere boeken tegelijk bestelt blijven de verzendkosten het zelfde.
Dit tarief is voor Nederland!
Tarief voor België is €9,50
Met vriendelijke groet,
Team Oudefotoboeken.nl
- Tous les livres sont en état complet et normal, sauf indication contraire. De petites imperfections comme une page collée ou un nom sur la feuille ne sont pas toujours mentionnés
- Vous gérez directement cette commande avec Oudefotoboeken
- Après votre commande vous et Oudefotoboeken recevrez une confirmation par e-mail. Dans l'e-mail que vous pouvez trouver, vous pouvez trouver le nom et l'adresse de Oudefotoboeken
- L'acheteur paie les frais de livraison, sauf accord contraire
- Oudefotoboeken peut demander un prépaiement
- Boekwinkeltjes.nl essaie de rapprocher les acheteurs et les vendeurs. Boekwinkeltjes.nl n'est jamais impliqué dans un accord entre l'acheteur et le vendeur. Si vous avez un différend avec un ou plusieurs utilisateurs, vous devez le réparer vous-même. Vous indemnisez Boekwinkeltjes.nl de toute réclamation.