Titre

Koninklijke Olie: de eerste honderd jaar 1890-1990

Auteur
Langue

néerlandais

Éditeur

Shell Internationale Petroleum Maatschappij BV, 1990

Prix

4,95

Détails

In NIEUWstaat; 239 pp; paperback met losse stevige omslag; rijkelijk geïllustreerd

Plus d'informations
Dit boek is bedoeld voor de Nederlandse employés en gepensioneerden van de Koninklijke / Shell Groep en ik hoop dat zij er veel genoegen aan Zullen-beleven. De Koninklijke Shell Groep is ontstaan uit een in 1907 gesloten alliantie tussen de Koninklijke en The 'Shell' Transport and Trading Company. Nu zijn er meer dan honderd landen, verspreid over alle continenten, Groepsmaatschappijen actief, in het bijzonder op het gebied van olie en aardgas, chemie, steenkool en metalen. Deze bedrijven kennen een zeer grote mate van lokale autonomie en zij willen in de eerste plaats worden beschouwd als loyale ingezetenen van het land waarin zij gevestigd zijn. Tegelijkertijd is er een grote onderlinge samenhang en saamhorigheid tussen de leden van deze internationale 'familie' van bedrijven. De Groep is een multiraciaal en multinationaal samenwerkingsverband waarin iedereen zijn eigen culturele identiteit kan behouden.

De Groep is uitgegroeid tot een van de grootste particuliere ondernemingen ter wereld. Haar activiteiten zijn wijd verbreid; ongeveer een derde van de bedrijfsactiva bevindt zich in Europa, een derde in Noord-Amerika en een derde in andere delen van de wereld. Al deze activiteiten worden over de hele wereld gedragen door meer dan 130000 employés van vele nationaliteiten, door aandeelhouders en klanten en door vele anderen die met de Groep verbonden zijn.

De basis voor dit unieke bouwwerk is zo'n honderd jaar geleden gelegd. In het toenmalige Nederlands-Indië combineerde de Groninger boerenzoon Aeilko Jans Zijlker zakeninstinct met nieuwsgierigheid. In april 1890 gaf koning Willem III de op te richten onderneming toestemming het predikaat Koninklijke te voeren.

'Hoe zie je kans om je flambouw zo krachtig en helder te laten branden?', vroeg op Noord-Sumatra tabaksplanter Zijlker aan een inheemse begeleider. Het antwoord zette hem op het spoor van sijpelplaatsen van olie. Dat leidde, nadat alle denkbare en zelfs ondenkbare barrières waren genomen, op 16 juni 1890 tot het passeren van de notariële akte waarmee de Koninklijke Nederlandsche Maatschappij tot Exploitatie van Petroleumbronnen in Nederlandsch-Indië een feit werd.

In dit boek wordt op journalistieke wijze een beeld geschetst van honderd jaar Koninklijke. Het werk is niet bedoeld als wetenschappelijk verantwoorde, officiële geschiedschrijving van de Koninklijke, laat staan van de Koninklijke / Shell Groep. Het geeft een beeld van de onderneming, geschetst met de pen van Hans Gabriëls, die ten tijde van zijn pensionering in 1985 werkzaam was bij de afdeling Public Affairs van Shell Nederland.
Images
Gabriëls, H. m.m.v. Jongman, K - Koninklijke Olie: de eerste honderd jaar 1890-1990
Dutch Aviation Pubns Venlo

Boeken uit de privébibliotheek van mijn echtgenoot Theo Wesselink.

Bij een gecombineerde bestelling bereken ik maar 1x verzendkosten. Na bestelling ontvangt u van mij een factuur. Helaas, door verschillende vervelende ervaringen (niet betaalde boeken), worden de bestelde boeken pas verstuurd nadat ik het bedrag heb ontvangen. Het gebeurt regelmatig dat mijn antwoord op uw bestelling in uw mailbox bij "spam" of "ongewenste mail" belandt dus check uw mailbox a.u.b.

Entrez vos données ci-dessous pour commander ce titre à la librairie Dutch Aviation Pubns.

Modifier les paramètres
Le captcha est en cours de chargement. Veuillez patienter...

Cliquez sur le carré blanc ci-dessus

En visitant notre site Web, et en passant une commande, nos termes et conditions s'appliquent.

Registreer u vrijblijvend als koper!

Stuur een e-mail

Modifier les paramètres
Le captcha est en cours de chargement. Veuillez patienter...

Cliquez sur le carré blanc ci-dessus

  • Tous les livres sont en état complet et normal, sauf indication contraire. De petites imperfections comme une page collée ou un nom sur la feuille ne sont pas toujours mentionnés
  • Vous gérez directement cette commande avec Dutch Aviation Pubns
  • Après votre commande vous et Dutch Aviation Pubns recevrez une confirmation par e-mail. Dans l'e-mail que vous pouvez trouver, vous pouvez trouver le nom et l'adresse de Dutch Aviation Pubns
  • L'acheteur paie les frais de livraison, sauf accord contraire
  • Dutch Aviation Pubns peut demander un prépaiement
  • Boekwinkeltjes.nl essaie de rapprocher les acheteurs et les vendeurs. Boekwinkeltjes.nl n'est jamais impliqué dans un accord entre l'acheteur et le vendeur. Si vous avez un différend avec un ou plusieurs utilisateurs, vous devez le réparer vous-même. Vous indemnisez Boekwinkeltjes.nl de toute réclamation.

7,3 millions de livres

Neuf et d'occasion

11200 librairies

Antiquaires et particuliers