Titre
De nationaalsocialistische volkenmoord op Sinti en Roma
Auteur
Rose, Romani
Langue
néerlandais
ISBN
9789074274470
Éditeur
Stichting Rechtsherstel Sinti en Roma
Prix
€ 7,80
Détails
2010, grote paperback met flappen, 321pp
Plus d'informations
Romani Rose
De nationaalsocialistische volkenmoord op Sinti en Roma
Foto’s en documenten in het staatsmuseum Auschwitz-Birkenau
De nationaalsocialistische volkenmoord op de Sinti en Roma voor en tijdens de Tweede Wereldoorlog heeft lange tijd in de schaduw gestaan van de Holocaust op de Joden. De Sinti en Roma, die vóór 8 mei 1945 in Nederland verbleven, zijn grotendeels buiten het rechtsherstel gebleven. Bovendien werden zij in de maatschappij met grote kilte bejegend. De laatste jaren is de aandacht in Nederland en Europa voor dit onrecht verbeterd.
In Block 13 van het staatsmuseum Auschwitz-Birkenau is een permanente expositie ingericht om aandacht te geven aan de brute moord op Sinti en Roma. De parallellen met de massale moord op de Joden is groot. De Sinti en Roma werden eerst in Duitsland vervolgd en geïnterneerd, daarna volgden de Sinti en Roma in de door Duitsland bezette gebieden, met als dieptepunt de vergassing in Auschwitz-Birkenau.
Een internationaal document
De nationaalsocialistische volkenmoord op Sinti en Roma laat de mens zien achter het slachtoffer. In foto’s, documenten en persoonlijke levensverhalen wordt het vernietigende onrecht dat de Sinti en Roma is aangedaan duidelijk zichtbaar. Het boek is een internationaal document van de vernietiging van de Sinti en Roma.
De Nederlandse editie van De nationaalsocialistische volkenmoord op Sinti en Roma is een initiatief van Stichting Rechtsherstel Sinti en Roma. Dit monumentale internationale boek maakt onderdeel uit van een drieluik uit te geven in opdracht van Stichting Rechtsherstel Sinti en Roma. Een boek over de Nederlandse volkenmoord op de Sinti en Roma en dvd completeren het drieluik
Images
CHECK SVP OOK UW SPAMBOX!!! MAILS KOMEN DAAR DE LAATSTE TIJD VAKER IN TERECHT. IK REAGEER SOWIESO ALTIJD OP BESTELLINGEN/VRAGEN/MAILS, ook de mails daarna komen wel eens in de spambox!!!!
LET OP! IK VERZEND ALLEEN VIA POSTNL! De bedragen daarvan staan ook bij het aangeboden boek! Verzending na betaling per PostNL. BILLIJKE VERZENDKOSTEN NAAR BELGIË. Een pakket tot liefst TIEN KILO naar Vlaanderen kost bijvoorbeeld slechts €9,-."
Online tweedehands en antiquarische boekwinkel waar u meer dan alleen boeken zult vinden!
In- en verkoop (ook oude ansichtkaarten, foto's, oude plattegronden, oud reclamedrukwerk, militaire documenten (oorkonden medailles, uniform). Kunst, toegepaste kunst Etc, etc.
Moet u een huis vol boeken en vooral oude papierwaren ontruimen, schakel ons dan meteen in! Materiaal dat interessant voor ons is, kopen wij graag in! Bel Kelvin: 06-26192873 of mail naar: info@antiquariaatzwaanshals.nl
- Tous les livres sont en état complet et normal, sauf indication contraire. De petites imperfections comme une page collée ou un nom sur la feuille ne sont pas toujours mentionnés
- Vous gérez directement cette commande avec Ant. Zwaanshals
- Après votre commande vous et Ant. Zwaanshals recevrez une confirmation par e-mail. Dans l'e-mail que vous pouvez trouver, vous pouvez trouver le nom et l'adresse de Ant. Zwaanshals
- L'acheteur paie les frais de livraison, sauf accord contraire
- Ant. Zwaanshals peut demander un prépaiement
- Boekwinkeltjes.nl essaie de rapprocher les acheteurs et les vendeurs. Boekwinkeltjes.nl n'est jamais impliqué dans un accord entre l'acheteur et le vendeur. Si vous avez un différend avec un ou plusieurs utilisateurs, vous devez le réparer vous-même. Vous indemnisez Boekwinkeltjes.nl de toute réclamation.