Titre
In de kamer van Fien Kristal
Auteur
Knopper, Helen
Langue
néerlandais
ISBN
9789060199985
Éditeur
Prometheus
Prix
€ 3,00
Détails
1983, 1e druk, 231pp, paperback, omslag Gerard Hadders, in goede gelezen staat wel wat verkleurd (zie foto)
Plus d'informations
Uit een interview in de Haagse Post begrijp ik dat Helen Knopper in de Amsterdamse Rosse buurt woont met uitzicht op de Nieuwmarkt en dat zij uitdrukkelijk heeft verkozen daar te wonen. Het rijk geschakeerde leven dat zich in die buurt afspeelt wil zij van dichtbij meemaken, ze wil erbij horen.
In haar roman In de kamer van Fien Kristal vormt die Rosse buurt de achtergrond van dit boek.
Fien Kristal is op een ochtend in elkaar geslagen door een souteneur die zich met die daad wreekt voor een aanslag op zijn leven en voor het feit dat Fien Kristal niet voor hem wil werken. Het duurt tot laat in de middag voordat zij door haar vriendin wordt gevonden en per ambulance wordt afgevoerd. In de tussentijd leeft ze in een half bewusteloze toestand op de grens van werkelijkheid en voorstelling, haar leven trekt in beelden en gedachten aan haar voorbij. Dat gebeurt natuurlijk niet in een geordende chronologie maar in flarden, fragmentarisch. Wat krijgen we over Fien Kristal te horen? Ze heeft een gymnasiumopleiding gehad (vandaar dat ze bij voorbeeld het woord queeste hanteert), ze is een topfotomodel en heeft in het blitse Vogue-wereldje geleefd, ze woont nu in de Rosse buurt en heeft een hartstochtelijke verhouding met de zigeunerin-prostituee Dunja, ze heeft zelf enige tijd als prostituee gewerkt om te weten te komen wat Dunja doormaakt, ze heeft tot taak gesteld gekregen - haar ‘opdracht’ - om Dunja uit Het Leven te halen. Die ‘opdracht’ kreeg ze van de zigeuner Enver, een messenwerper in een circus, die enige tijd met Dunja heeft samengewerkt voordat zij voor Het Leven koos. Uit een vroegere periode weten we dat haar vader zelfmoord pleegde omdat hij niet kon verwerken wat hij tijdens de Tweede Wereldoorlog heeft doorgemaakt. Bij het kind Fien Kristal heeft dat zoveel verwarring gesticht dat ze bij een psychiater terechtkwam.
Images
Kijk in uw SPAM folder EN in uw RECLAME folder als u geen antwoord ontvangt. Ik reageer ALTIJD binnen 1 dag!
=======================================
Welkom bij boekwinkeltje Keetje.
Ik ben een particuliere verkoper. U heeft geen recht van retour en geen recht op geld terug als het pakket zoekraakt tenzij u het aangetekend heeft laten versturen. Als u hier niet mee akkoord kunt gaan, plaats dan uw bestelling niet.
U ontvangt een e-mail met betaal informatie na uw bestelling. U krijgt altijd antwoord van mij. Kijk in uw spambox en in uw reclamebox als u geen bericht ontvangt. Boeken worden na ontvangst van betaling verstuurd.
Alle boeken worden bewaard verpakt in transparante beschermende folie. De boeken op de foto's zijn de echte exemplaren. U krijgt wat u ziet.
De verzendkosten staan bij elk boek apart vermeld.
PostNL brievenbuspost € 3,95
Pakketpost: DHL (afhalen bij DHL shop) tot 10 kg € 4,75
DPD thuisbezorgd tot 20 kg € 7,50
PostNL tot 10 kilo: € 7,75
Verzekerd verzenden € 12,50
Tarieven België: DPD tot 3 kg € 8,90
U kiest zelf uw verzendwijze.
Verzendkosten voor rekening van koper. Verzekerd verzenden mogelijk. Verzending voor risico van de ontvanger. Wilt u geen risico lopen, vraag dan om verzekerde verzending. Afhalen in Nieuwveen mogelijk. Mail me gerust als u meer informatie wilt hebben.
Bij pakketpost ontvangt u gratis verrassingsboeken.
- Tous les livres sont en état complet et normal, sauf indication contraire. De petites imperfections comme une page collée ou un nom sur la feuille ne sont pas toujours mentionnés
- Vous gérez directement cette commande avec Keetje
- Après votre commande vous et Keetje recevrez une confirmation par e-mail. Dans l'e-mail que vous pouvez trouver, vous pouvez trouver le nom et l'adresse de Keetje
- L'acheteur paie les frais de livraison, sauf accord contraire
- Keetje peut demander un prépaiement
- Boekwinkeltjes.nl essaie de rapprocher les acheteurs et les vendeurs. Boekwinkeltjes.nl n'est jamais impliqué dans un accord entre l'acheteur et le vendeur. Si vous avez un différend avec un ou plusieurs utilisateurs, vous devez le réparer vous-même. Vous indemnisez Boekwinkeltjes.nl de toute réclamation.