Titre

De kinderen van Gutenberg. Geschiedenis van de grafische vakbeweging in België voor 1975

Auteur
ISBN

9789054873983

Éditeur

Brussel VUBPress 2006

Prix

16,50

Frais de livraison

€ 5,99

Détails

Softcover, 431pp., 16x24cm., in zeer goede staat.

Plus d'informations
Onbekend maakt onbemind. Beter kan men het grafische syndicalisme in België niet omschrijven. Geen enkele vakbeweging had in het verleden immers af te rekenen met zoveel vooroordelen als de grafische. Oorzaak: haar vroege ontstaan, waardoor ze vaak spontaan geassocieerd werd met een (socialistische) arbeiders- en vakbeweging die in het grootste deel van de 19e eeuw nog veel kinderziekten doormaakte. De verleiding om de grafische en ook andere geschoolde arbeiders verantwoordelijk te stellen voor die onvolkomenheden was dan ook bijzonder groot. Zo ontstond het populaire en hardnekkige beeld van de grafici die als arbeidsaristocraten de socialistische arbeiders- en vakbeweging meesleurden in hun reformistische maatschappijvisie. Wie vertrouwd is met de syndicale historiografie moet echter meteen toegeven dat dit beeld berust op een wel heel partiele kennis van het grafische syndicalisme. De doelstellingen van dit werk spreken dan ook voor zich. De geschiedenis van het grafische syndicalisme verder aanvullen en opnieuw bekijken. Door de grafische vakbeweging ten gronde te bestuderen, wil het een eerlijk beeld schetsen van de grafici, hun vakbonden en hun bijdrage aan het ontstaan en de uitbouw van de Belgische vakbeweging.
Images
Luc Peiren. - De kinderen van Gutenberg. Geschiedenis van de grafische vakbeweging in België voor 1975
Luc Peiren. - De kinderen van Gutenberg. Geschiedenis van de grafische vakbeweging in België voor 1975
Luc Peiren. - De kinderen van Gutenberg. Geschiedenis van de grafische vakbeweging in België voor 1975
SomeThingz Books etc Scherpenheuvel-Zichem

Beste boekenliefhebber, na iedere bestelling ontvangt u ALTIJD EEN BEVESTIGING PER EMAIL van mij. Indien u geen email heeft ontvangen van info@somethingz.be, controleer dan zeker uw SPAMBOX. De verzending gebeurt steeds via geregistreerde post met track and trace. De VERZENDKOST bedraagt steeds €5.99, ongeacht het gewicht van het pakket, en dit zowel voor verzending naar Nederland als voor verzending binnen België. Uw bestelling wordt zorgvuldig en stevig verpakt om beschadiging tijdens transport te voorkomen. Bedankt alvast voor uw aankoop én uw vertrouwen. Met vriendelijke groeten, Tom Cops (www.somethingz.be / info@somethingz.be)

Entrez vos données ci-dessous pour commander ce titre à la librairie SomeThingz Books etc.

Modifier les paramètres
Le captcha est en cours de chargement. Veuillez patienter...

Cliquez sur le carré blanc ci-dessus

En visitant notre site Web, et en passant une commande, nos termes et conditions s'appliquent.

Registreer u vrijblijvend als koper!

Stuur een e-mail

Modifier les paramètres
Le captcha est en cours de chargement. Veuillez patienter...

Cliquez sur le carré blanc ci-dessus

  • Tous les livres sont en état complet et normal, sauf indication contraire. De petites imperfections comme une page collée ou un nom sur la feuille ne sont pas toujours mentionnés
  • Vous gérez directement cette commande avec SomeThingz Books etc
  • Après votre commande vous et SomeThingz Books etc recevrez une confirmation par e-mail. Dans l'e-mail que vous pouvez trouver, vous pouvez trouver le nom et l'adresse de SomeThingz Books etc
  • L'acheteur paie les frais de livraison, sauf accord contraire
  • SomeThingz Books etc peut demander un prépaiement
  • Boekwinkeltjes.nl essaie de rapprocher les acheteurs et les vendeurs. Boekwinkeltjes.nl n'est jamais impliqué dans un accord entre l'acheteur et le vendeur. Si vous avez un différend avec un ou plusieurs utilisateurs, vous devez le réparer vous-même. Vous indemnisez Boekwinkeltjes.nl de toute réclamation.

7,3 millions de livres

Neuf et d'occasion

11200 librairies

Antiquaires et particuliers