Titre

De kwestie Vrederust / de huisuitzetting van de familie Kroes op 3 februari 1955 in Amsterdam-Sloten

Auteur
Langue

néerlandais

ISBN

9789492133021

Éditeur

Stichting de Driehoek

Prix

10,00(Excl. toute livraison)

Détails

2014, softcover, 222pp, mooi exemplaar, 21x14cm

Plus d'informations
In deze autobiografie beschrijft Paul de spraakmakende huisuitzetting van zijn familie op 3 februari 1955. Die dag stond het gezin van Gerard Kroes op straat toen zij gedwongen werden de boerderij Vrederust aan de Osdorperweg 260 in Amsterdam te verlaten. Moeder Cornelia Kroes-Hoogeboom was drie weken eerder bevallen van haar zesde kind. Negen jaar lang was Gerard Kroes bedrijfsleider op de boerderij, maar een contract en een huurovereenkomst had hij nooit gesloten met de eigenaar, die daar onbarmhartig gebruik van maakte, toen hij van Kroes af wilde en niet alleen zomaar op straat zette, maar ook zijn inkomen afnam. In dit aangrijpende boek schetst Paul Kroes het turbulente leven van zijn vader en moeder, hun gelukkige jaren in Eemnes en op de boerderij Vrederust in Amsterdam-Sloten, de problemen na de huisuitzetting en de tijd er na in het te kleine dijkhuisje aan de Osdorperweg, vier kilometer verderop. Kroes baseert zijn verhaal op indringende gesprekken met familieleden, betrokkenen aan beide kanten van het conflict en tal van artikelen, die over de geruchtmakende huisuitzetting werden geschreven. Zo werd De kwestie Vrederust een prachtig autobiografisch verslag met een fraai tijdsbeeld uit de jaren vijftig, dat leest als een roman. Auteur Paul Kroes (1956) uit Lijnden debuteert met De kwestie Vrederust als schrijver. Hij heeft zijn maatschappelijke wortels in de wereld van de projectontwikkeling.
Images
Kroes, Paul - De kwestie Vrederust / de huisuitzetting van de familie Kroes op 3 februari 1955 in Amsterdam-Sloten
Boekhandel Bloks Zwolle

Indien de bestelling NIET door de brievenbus past en je woont MINDER dan 1 kilometer van een DHL access point dan verzenden wij de bestelling naar dit DHL access point.

Mocht je het boek toch direct naar het opgegeven adres gestuurd willen hebben geef dit dan aan bij de opmerkingen.

Nederland brievenbus: €4,99
Nederland pakket: €6,99
België €10,00
Europa 1 €17,50
Europa 2 €22,50
Rest of the world €55,00

Fysiek adres:
Boekhandel Bloks
Papenstraat 6 8011PL Zwolle 06-25298470
Openingstijden: Donderdag t/m zaterdag van 11:00-17:00

Tous les livres de Boekhandel Bloks

Cette librairie est présente au marché de livre dans Thorbeckegracht Zwolle sur 07-06-2026


Entrez vos données ci-dessous pour commander ce titre à la librairie Boekhandel Bloks.

Modifier les paramètres
Le captcha est en cours de chargement. Veuillez patienter...

Cliquez sur le carré blanc ci-dessus

En visitant notre site Web, et en passant une commande, nos termes et conditions s'appliquent.

Registreer u vrijblijvend als koper!

Stuur een e-mail

Modifier les paramètres
Le captcha est en cours de chargement. Veuillez patienter...

Cliquez sur le carré blanc ci-dessus

  • Tous les livres sont en état complet et normal, sauf indication contraire. De petites imperfections comme une page collée ou un nom sur la feuille ne sont pas toujours mentionnés
  • Vous gérez directement cette commande avec Boekhandel Bloks
  • Après votre commande vous et Boekhandel Bloks recevrez une confirmation par e-mail. Dans l'e-mail que vous pouvez trouver, vous pouvez trouver le nom et l'adresse de Boekhandel Bloks
  • L'acheteur paie les frais de livraison, sauf accord contraire
  • Boekhandel Bloks peut demander un prépaiement
  • Boekwinkeltjes.nl essaie de rapprocher les acheteurs et les vendeurs. Boekwinkeltjes.nl n'est jamais impliqué dans un accord entre l'acheteur et le vendeur. Si vous avez un différend avec un ou plusieurs utilisateurs, vous devez le réparer vous-même. Vous indemnisez Boekwinkeltjes.nl de toute réclamation.

7,3 millions de livres

Neuf et d'occasion

11200 librairies

Antiquaires et particuliers