Titre

Sint Joriskerk in Amersfoort / een middeleeuwse kerk voor stad en kapittel

Auteur
Langue

néerlandais

ISBN

9789061094593

Éditeur

Bekking & Blitz uitg.

Prix

35,00(Excl. toute livraison)

Détails

2012, 300pp, Gebonden mooie staat (2 kleine vlekjes op onderste boeksnee)

Plus d'informations
De middeleeuwse oorsprong van St.-Joriskerk in Amersfoort laat zich aan het kerkgebouw duidelijk herkennen. De rijzige spitboogvensters getuigen van een laat-gothische oorsprong en de grote regelmaat verhult dat het gebouw in verschillende bouwfasen tot stand is gekomen. Dankzij bouwhistorisch onderzoek blijkt echter bijna vierhonderd jaar aan de kerk gebouwd te zijn, met de huidige driebeukige hallenkerk als eindresultaat. Het oudste bouwdeel is zelfs nog romaans, terwijl de jongste bouwdelen al renaissance-invloeden laten zien. Daarbij is gebleken dat de danken gedeeltelijk een zelfstandig een zelfstandige bouwfasering kennen, los van die van de muren: er is dus sprake van een 'stenen bouwgeschiedenis' en een 'houten bouwgeschiedenis'. Beide worden in deze publicatie uitgebreid uit de doeken gedaan, waarbij tevens inzicht wordt geboden in het middeleeuwse bouwbedrijf.
De St.-Joriskerk is bovendien rijkelijk voorzien van middeleeuwse bouwsculptuur. De vele tientallen kapitelen, kraagstenen en sluitstenen dateren uit de veertiende, vijftiende en zestiende eeuw. Het nieuwe onderzoek naar deze beeldhouwkunst wist verbanden te leggen met belangrijke voorbeelden van laat-middeleeuwse sculptuur. Ook op dit vlak stond het grootste Amersfoortse bouwproject middenin de laat-middeleeuwse ontwikkelingen.
Een blikvanger in het inwendige van de St.-Joriskerk is het fraaie laat-gotische doxaal. Het is een van de weinige voorbeelden van dit type koorafscheidingen dat in Nederland bewaard is gebleven. De functie, vormgeving en constructie van dit natuurstenen bouwwerk worden nader belicht. Maar ook de bijzondere muur- en gewelfschilderingen, het middeleeuwse doopvont en de inrichting van de kerk met de preekstoel en herenbanken komen aan bod
Images
Emmens, Karel - Sint Joriskerk in Amersfoort / een middeleeuwse kerk voor stad en kapittel
regioboeken Woudenberg

Geen mail ontvangen na uw bestelling? Controleer de map met ongewenste mail (SPAM).

Na uw bestelling ontvangt u -normaal gesproken- binnen 2 dagen een bevestigingsmail van de ontvangst van uw bestelling met daarin de verzendkosten en een rekeningnummer. Zodra uw betaling/bijschrijving is ontvangen zal uw bestelling -zorgvuldig verpakt - worden verstuurd.
Hebt u een boek met spoed nodig dan kan dat geregeld worden !

Het boek wordt één week voor u gereserveerd. Als Regioboeken een week na de bestelling nog geen betaling heeft ontvangen, wordt de bestelling als afgezegd beschouwd.

Entrez vos données ci-dessous pour commander ce titre à la librairie regioboeken.

Modifier les paramètres
Le captcha est en cours de chargement. Veuillez patienter...

Cliquez sur le carré blanc ci-dessus

En visitant notre site Web, et en passant une commande, nos termes et conditions s'appliquent.

Registreer u vrijblijvend als koper!

Stuur een e-mail

Modifier les paramètres
Le captcha est en cours de chargement. Veuillez patienter...

Cliquez sur le carré blanc ci-dessus

  • Tous les livres sont en état complet et normal, sauf indication contraire. De petites imperfections comme une page collée ou un nom sur la feuille ne sont pas toujours mentionnés
  • Vous gérez directement cette commande avec regioboeken
  • Après votre commande vous et regioboeken recevrez une confirmation par e-mail. Dans l'e-mail que vous pouvez trouver, vous pouvez trouver le nom et l'adresse de regioboeken
  • L'acheteur paie les frais de livraison, sauf accord contraire
  • regioboeken peut demander un prépaiement
  • Boekwinkeltjes.nl essaie de rapprocher les acheteurs et les vendeurs. Boekwinkeltjes.nl n'est jamais impliqué dans un accord entre l'acheteur et le vendeur. Si vous avez un différend avec un ou plusieurs utilisateurs, vous devez le réparer vous-même. Vous indemnisez Boekwinkeltjes.nl de toute réclamation.

7,3 millions de livres

Neuf et d'occasion

11200 librairies

Antiquaires et particuliers