Titre

De Baronie van Breda. 376 km. rondritten door de Baronie

Auteur
Langue

néerlandais

Éditeur

Uitgever: Breda Uitgave van de streek V.V.V. de Baronie van Breda maart 1957

Prix

9,70

Détails

softcover 64 pag. met uitklapkaart in zeer goede staat, 19,5/9,5

Plus d'informations
Naam Leonardus Sebastianus van Egeraat
Geboren Langeweg (N.Br.), 14 december 1923
Gestorven Ulvenhout (N Br.), 30 juli 1991
Functies presentator
Bekend van Op reis met dr. L. van Egeraat, Kent gij het land?”, “Op reis” en “Met de plaat op reis
Periode actief 1958-1990
Trivia Oprichter Nederlands Wetenschappelijk Instituut voor Toerisme in Breda
Externe info Biografisch woordenboek

Leo van Egeraat in de media
Oeuvre van Leo van Egeraat
Na het Lyceum volgt Van Egeraat de Economie. Hij promoveert op een proefschrift: Engeland, de Labourpartij en Europa. Al tijdens zijn studie is hij leraar aan een middelbare school in Breda. Later wordt hij docent aan de Koninklijke Militaire Academie in Breda.

In de eerste helft van de jaren 50 verblijft Van Egeraat in Italië, waar hij in dienst van UNESCO de ontwikkeling van het zuiden bestudeert. Hij ontwikkelt zich tot Italiëspecialist. Hij specialiseert zich in het toerisme. In de loop der jaren schrijft hij meer dan zestig boeken en reisgidsen. Met ingang van 1958 presenteert hij voor de VARA toeristische programma’s, eerst voor radio Op reis met dr. L. van Egeraat, later ook voor de tv met Kent gij het land?, Op reis en Met de plaat op reis. Hij wordt populair.

In 1966 opent het Nederlands Wetenschappelijk Instituut voor Toerisme in Breda zijn deuren met Van Egeraat als directeur. Er ontstaat een richtingenstrijd: leidt het instituut wetenschappelijk kader op of ook mensen voor de praktijk van VVV’s en reisbureaus. Van Egeraat kiest voor de laatste opvatting en sticht zijn eigen particuliere School voor Toeristische Vorming, eveneens in Breda. Eind jaren '70 richt hij zich op Vlaanderen. In 1989 houdt hij op het congres “Europa voor de Europeanen” een toespreek waarin hij zich gelijkstelt aan een ‘vurig Vlaams nationalist in Vlaanderen zelf’. In 1986 draagt hij zijn school aan een ander over. Door meningsverschillen komt het er niet van, dat hij daar zelf nog lesgeeft.
Images
EGERAAT, DR. L. VAN - De Baronie van Breda.   376 km. rondritten door de Baronie
hasselman Breda

Levering binnen Nederland ( 3,90 euro verzendkosten )
Levering binnen de EU is mogelijk bij bestellingen vanaf 15 euro plus bijkomende internationale verzendkosten.
Afhalen is niet mogelijk.

Entrez vos données ci-dessous pour commander ce titre à la librairie hasselman.

Modifier les paramètres
Le captcha est en cours de chargement. Veuillez patienter...

Cliquez sur le carré blanc ci-dessus

En visitant notre site Web, et en passant une commande, nos termes et conditions s'appliquent.

Registreer u vrijblijvend als koper!

Stuur een e-mail

Modifier les paramètres
Le captcha est en cours de chargement. Veuillez patienter...

Cliquez sur le carré blanc ci-dessus

  • Tous les livres sont en état complet et normal, sauf indication contraire. De petites imperfections comme une page collée ou un nom sur la feuille ne sont pas toujours mentionnés
  • Vous gérez directement cette commande avec hasselman
  • Après votre commande vous et hasselman recevrez une confirmation par e-mail. Dans l'e-mail que vous pouvez trouver, vous pouvez trouver le nom et l'adresse de hasselman
  • L'acheteur paie les frais de livraison, sauf accord contraire
  • hasselman peut demander un prépaiement
  • Boekwinkeltjes.nl essaie de rapprocher les acheteurs et les vendeurs. Boekwinkeltjes.nl n'est jamais impliqué dans un accord entre l'acheteur et le vendeur. Si vous avez un différend avec un ou plusieurs utilisateurs, vous devez le réparer vous-même. Vous indemnisez Boekwinkeltjes.nl de toute réclamation.

7,3 millions de livres

Neuf et d'occasion

11200 librairies

Antiquaires et particuliers