Titre

Mijn zuster de negerin

Auteur
Langue

néerlandais

Éditeur

Utrecht : Stichting De Roos, 1977

Prix

52,50(Excl. toute livraison)

Détails

53 pag., geïllustreerd, gebonden, in goede staat

Plus d'informations
Dit is de eerste geïllustreerde uitgave van 'Mijn zuster de negerin'.
Met een 'brief aan een neerlandiscus op Curaçao', gepubliceerd in Tirade (1975)
Tekeningen; I.R. Dilrosun
Typografie: Bram Dilrosum
Oplage: 175 genummerde exemplaren, bestemd voor de leden van de Stichting De Roos
Vermelding: Dit exemplaar is gedrukt voor J.P. Eenens (voorzitter van Stichting De Roos van 1988-2000)
'Mijn zuster de negerin' verscheen voor het eerst in 1935.

Conditie van het boek: kleine schaafplekjes aan de randen van de kaft

Cola Debrot (1902 –1981) was een Antilliaans schrijver, dichter, arts, diplomaat, jurist, minister, filosoof en balletcriticus. Hij wordt als de grondlegger van de Antilliaans-Nederlandse literatuur beschouwd. Debrot debuteerde in 1935 met de novelle Mijn zuster de negerin.
Hij studeerde vanaf 1921 rechten in Utrecht, alwaar hij zijn meestertitel behaalde. Hier woonde hij tegelijk met Pyke Koch op kamers op Nobelstraat 17 (nu 141) en later op Oudegracht 341, en was bevriend met onder andere Martinus Nijhoff en Jan Engelman.
In 1928 vertrok Debrot naar Parijs, waar hij drie jaar woonde en werkte als ghostwriter. Hij ontmoette daar de Amerikaanse balletdanseres Estelle Reed, met wie hij trouwde. In 1931 keerde hij terug naar Nederland en volgde in Amsterdam de studie medicijnen; in die tijd logeerde hij regelmatig met zijn vrouw bij Koch aan de Oudegracht. Tijdens de Tweede Wereldoorlog had hij een dokterspraktijk in Amsterdam. In het voorjaar van 1945 kreeg Debrot regelmatig bezoek van W.F. Hermans. Debrot nam hem mee naar patiënten en stelde hem voor als "dokter Klondike"; Hermans verwerkte dit later in zijn novelle Dokter Klondyke.

Na de oorlog ging Debrot als arts op Curaçao werken, en tevens raakte hij betrokken bij de politiek. In 1952 kwam hij als gevolmachtigd minister van de Nederlandse Antillen naar Den Haag. Hij speelde een belangrijke rol op de rondetafelconferenties die leidden tot de nieuwe verhouding tussen Nederland, Suriname en de Antillen. Van 1962 tot 1970 was hij gouverneur van de Nederlandse Antillen.

Mijn zuster de negerin is het debuut van Cola Debrot. De novelle verscheen in 1934/1935 in het tijdschrift Forum en werd in 1935 uitgegeven door Nijgh en Van Ditmar. Het beschrijft de aankomstdag na veertien jaar Europa van Frits Ruprecht op een Antilliaans eiland.
Het verhaal werd eerst gepubliceerd in het tijdschrift Forum in 1934/1935. In 1935 verscheen het boek bij Nijgh en Van Ditmar. Een tweede druk verscheen in 1955 bij Uitgeverij Meulenhoff. In 1961 verscheen de derde druk bij De Bezige Bij. In 1977 verscheen het in de bibliofiele reeks van Stichting De Roos, samen met de in 1975 in het tijdschrift Tirade verschenen 'Brief aan een neerlandicus op Curaçao'.
Thematiek: De verwoestende sociale erfenis van eeuwen rassenongelijkheid.

Het romandebuut van Maria Aker Mijn broer de neger wierp bij verschijning in 2014 een "nieuw licht" op de 80 jaar eerder verschenen novelle Mijn zuster de negerin.
(bron: Wikipedia)

Debuutroman - Antilliaanse literatuur - Caraïbische letteren - Antilliaanse politiek - incest-verhaal - interetnische verhouding - incestueuze verhouding - Hans Eenens
Images
Debrot, Cola - Mijn zuster de negerin
Debrot, Cola - Mijn zuster de negerin
Debrot, Cola - Mijn zuster de negerin
Debrot, Cola - Mijn zuster de negerin
Debrot, Cola - Mijn zuster de negerin
De Korenbloem Nuenen

Bestelt u meerdere boeken tegelijk, dan verzenden wij deze samen en betaalt u gereduceerde verzendkosten, afhankelijk van formaat en gewicht.
Bij bestellingen met een totaalbedrag van 50 euro of meer is binnen Nederland de verzending gratis bij bestellingen onder de 10 kg. (voor België: 70 euro of meer - onder de 2 kg).
De verzendkosten naar België variëren, afhankelijk van formaat en gewicht van het pakket.
Boeken worden met Track&Trace verzonden.
Verzendingen vinden plaats na ontvangst van uw betaling.
Let op: e-mails kunnen in uw spambox terecht komen!!!

Entrez vos données ci-dessous pour commander ce titre à la librairie De Korenbloem.

Modifier les paramètres
Le captcha est en cours de chargement. Veuillez patienter...

Cliquez sur le carré blanc ci-dessus

En visitant notre site Web, et en passant une commande, nos termes et conditions s'appliquent.

Registreer u vrijblijvend als koper!

Stuur een e-mail

Modifier les paramètres
Le captcha est en cours de chargement. Veuillez patienter...

Cliquez sur le carré blanc ci-dessus

  • Tous les livres sont en état complet et normal, sauf indication contraire. De petites imperfections comme une page collée ou un nom sur la feuille ne sont pas toujours mentionnés
  • Vous gérez directement cette commande avec De Korenbloem
  • Après votre commande vous et De Korenbloem recevrez une confirmation par e-mail. Dans l'e-mail que vous pouvez trouver, vous pouvez trouver le nom et l'adresse de De Korenbloem
  • L'acheteur paie les frais de livraison, sauf accord contraire
  • De Korenbloem peut demander un prépaiement
  • Boekwinkeltjes.nl essaie de rapprocher les acheteurs et les vendeurs. Boekwinkeltjes.nl n'est jamais impliqué dans un accord entre l'acheteur et le vendeur. Si vous avez un différend avec un ou plusieurs utilisateurs, vous devez le réparer vous-même. Vous indemnisez Boekwinkeltjes.nl de toute réclamation.

7,3 millions de livres

Neuf et d'occasion

11200 librairies

Antiquaires et particuliers