Titre
Concubines en courtisanes. De vrouw in de Chinese erotische kunst,
Auteur
Ferry M. Bertholet;
Éditeur
Brussel, Mercatorfonds, 2010
Prix
€ 59,00
Frais de livraison
€ 6,99
Détails
Hardcover met stofomslag, 31 x 25,5 cm., 200 illustraties in kleur, 208pp. ISBN 9789061539223.
Plus d'informations
Dit geschiedenis- en kunstboek is een reflectie van de rol van de vrouw in het klassieke China en haar eeuwenlange idealisering ten behoeve van de mannelijke lust. Het is tevens een boek vol gracieuze sensualiteit. De auteur Ferry M. Bertholet is een kunstkenner die ons een blik gunt op de duizend-en-een schatten van zijn verzameling die meer dan drie eeuwen beslaat: van het einde van de Ming-dynastie (ca. 1600) tot de bloeiperiode van Shangai in de jaren 1920. Gedurende deze periode onderging de voorstelling van het erotische verlangen grondige wijzigingen. Deze hofkunst, die tegen het einde van het keizerrijk ook voor een breder publiek toegankelijk was, maar altijd discreet moest blijven, leidde tot de ontwikkeling van talloze ingenieuze objecten met een op het eerste gezicht onschuldig voorkomen, zoals opiumdozen met geheime vakjes, figuurtjes die moesten worden omgedraaid om de ware aarde ervan te ontdekken of waaiers met een decor met dubbele betekenis, dat enerzijds vogels en bloemen toont en de andere keer naakte liefdespaartjes onthult. Foto's van bordelen en prostituees, genomen tussen 1880 en 1920, tonen een veel hardere realiteit en maken een vergelijking mogelijk met de bekoorlijke charme van de Chinese erotische kunst.
Images
Erik Tonen Books
Antwerpen
Bedankt voor uw bestelling bij Erik Tonen Books! **De verzendkosten NL en BE bedragen bij ons altijd €6,99 per bestelling, ongeacht gewicht en formaat.
- Tous les livres sont en état complet et normal, sauf indication contraire. De petites imperfections comme une page collée ou un nom sur la feuille ne sont pas toujours mentionnés
- Vous gérez directement cette commande avec Erik Tonen Books
- Après votre commande vous et Erik Tonen Books recevrez une confirmation par e-mail. Dans l'e-mail que vous pouvez trouver, vous pouvez trouver le nom et l'adresse de Erik Tonen Books
- L'acheteur paie les frais de livraison, sauf accord contraire
- Erik Tonen Books peut demander un prépaiement
- Boekwinkeltjes.nl essaie de rapprocher les acheteurs et les vendeurs. Boekwinkeltjes.nl n'est jamais impliqué dans un accord entre l'acheteur et le vendeur. Si vous avez un différend avec un ou plusieurs utilisateurs, vous devez le réparer vous-même. Vous indemnisez Boekwinkeltjes.nl de toute réclamation.