Titre

Leren in en door organisaties : het hanteerbaar maken van kennis

Auteur
Langue

néerlandais

ISBN

9789055940080

Éditeur

Scriptum

Prix

30,00

Frais de livraison

€ 6,00

Détails

1996; 1ste, 518p, gebonden, als nieuw

Plus d'informations
Leervermogen is iets dat alle organisaties zullen moeten ontwikkelen. Hoe beter een organisatie leert, des te groter de kans dat de organisatie fouten zal kunnen opsporen en verbeteren. Hoe effectiever een organisatie leert, des te waarschijnlijker zal ze zich innovatief opstellen dan wel de beperkingen van haar vernieuwend vermogen onderkennen. Dit leren door organisaties wordt 'organisatie leren 'of 'organisatorisch leren' genoemd. Een fout is een ongewenst verschil tussen een plan of bedoeling, en hetgeen gebeurt bij de implementatie van een van beide. Dit boek verschaft inzicht in de oorzaken van deze ongewenste verschillen of fouten en in de wijze waarop ze moeten worden gecorrigeerd. De ideeën zijn bruikbaar voor het opsporen en corrigeren van ongewenste verschillen op technisch, bestuurlijk of menselijk (individueel, groeps-, intergroeps- en organisatorisch) terrein. Chris Argyris legt sterk de nadruk op het opsporen en corrigeren van fouten die voor de betrokkenen - hetzij als vertegenwoordigers van hun organisatie (en onderdelen daarvan, zoals groepen, intergroepsverbanden of afdelingen) hetzij persoonlijk - potentieel of feitelijk - pijnlijk en bedreigend zijn. Uit ervaring blijkt dat organisaties uitgerekend het moeilijkst leren wanneer het gaat om moeilijke, pijnlijke of bedreigende problemen, kortom juist dan wanneer hun behoefte aan leren het grootst is. We zijn bezig een wereld te scheppen, vol van zichzelf versterkende processen die de betrokkenen zo overdreven zullen beschermen dat het een hele klus wordt om moeilijke en pijnlijke kwesties te onderkennen en aan te pakken. Dankzij de gebruikelijke organisatorische afweermethoden, en het daarmee gepaard gaande gevoel van hulpeloosheid, cynisme en twijfel over welke verandering ook, zullen we de eigenschappen die het leren belemmeren gewoon gaan vinden. Ze zullen worden beschouwd als een noodzakelijk kwaad. En zo zullen verminderd leervermogen' schijnoplossingen voor conflicten en 'dealtjes maken' worden beschouwd als onafscheidelijk verbonden met het leven van alledag (en dat is ook zo), maar hebben we van descriptieve theorieën die ons helpen dat in te zien weinig steun te verwachten als we willen leren daarin verandering te brengen. De sociale wetenschappen moeten niet alleen de werkelijkheid zo zuiver, samenhangend en economisch beschrijven, maar ze behoren ook aandacht te besteden aan het produceren van kennis over virtuele werelden die bevrijdende alternatieven kunnen bieden. Met 'bevrijdende alternatieven bedoelt de schrijver organisaties en samenlevingen die mensen de bekwaamheid verschaffen de zichzelf in stand houdende, overbeschermende en leren tegengaande processen die in dit boek een centrale plaats innemen, op te sporen en te elimineren.
Images
Argyris, Chris - Leren in en door organisaties : het hanteerbaar maken van kennis
managementbib.com Wilrijk

Bij bestellingen vanaf drie boeken wordt 10% korting verleend

Entrez vos données ci-dessous pour commander ce titre à la librairie managementbib.com.

Modifier les paramètres
Le captcha est en cours de chargement. Veuillez patienter...

Cliquez sur le carré blanc ci-dessus

En visitant notre site Web, et en passant une commande, nos termes et conditions s'appliquent.

Registreer u vrijblijvend als koper!

Stuur een e-mail

Modifier les paramètres
Le captcha est en cours de chargement. Veuillez patienter...

Cliquez sur le carré blanc ci-dessus

  • Tous les livres sont en état complet et normal, sauf indication contraire. De petites imperfections comme une page collée ou un nom sur la feuille ne sont pas toujours mentionnés
  • Vous gérez directement cette commande avec managementbib.com
  • Après votre commande vous et managementbib.com recevrez une confirmation par e-mail. Dans l'e-mail que vous pouvez trouver, vous pouvez trouver le nom et l'adresse de managementbib.com
  • L'acheteur paie les frais de livraison, sauf accord contraire
  • managementbib.com peut demander un prépaiement
  • Boekwinkeltjes.nl essaie de rapprocher les acheteurs et les vendeurs. Boekwinkeltjes.nl n'est jamais impliqué dans un accord entre l'acheteur et le vendeur. Si vous avez un différend avec un ou plusieurs utilisateurs, vous devez le réparer vous-même. Vous indemnisez Boekwinkeltjes.nl de toute réclamation.

7,3 millions de livres

Neuf et d'occasion

11200 librairies

Antiquaires et particuliers