Titre

Simcha, de knaap uit Worms

Auteur
Langue

néerlandais

Éditeur

Amsterdam, N.V. Em. Querido's Uitgevers-Maatschappij, 1936

Prix

7,50

Détails

Gebonden, Halflinnen, 8vo., 394, (2) blz., boekontwerp J. v. Krimpen, 1e druk

Plus d'informations
De Volle Maat * Eerste Deel * Simcha, de knaap uit Worms (1096)


Samuel Goudsmit Kampen 1884 -Amsterdam 1954

Samuel (Sam) Goudsmit (1884-1954) was voor de oorlog een graag gelezen schrijver van historische romans. Verschillende van zijn boeken beleefden herdrukken. Samen met Jacob Lopes Cardozo vertaalde hij Confessions van Jean-Jacques Rousseau - een opmerkelijke prestatie voor deze jonge man van bescheiden komaf die zichzelf tot schrijver had ontwikkeld. Sam Goudsmit overleefde de oorlog in onderduik, zijn jongste zoon Herman werd in Auschwitz vermoord, een klap die hij nauwelijks te boven kwam. Mede omdat hij na de oorlog niets publiceerde, raakte zijn werk in de vergetelheid. Toch schreef hij nog één boek, opnieuw een historische roman en een vervolg op het populaire Simcha, de knaap uit Worms. De gouden kroon van Beieren verscheen in 1952. Minder dan twee jaar later overleed Sam Goudsmit, een paar dagen voor zijn 70e verjaardag.

Teksten van Sam Goudsmit verschenen in diverse periodieken, waaronder 'Groot Nederland, letterkundig maandschrift voor den Nederlandschen stam' en De Gids. In 1932 publiceerde hij in het tijdschrift van het Arbeiders-Schrijverscollectief 'Links richten' het gedicht Der Jude ist an Allem Schuld (Hitler), te lezen op dbnl.org.

Studia Rosenthaliana, het wetenschappelijke tijdschrift gewijd aan geschiedenis, cultuur en erfgoed van de Joden in Nederland, publiceerde in het 2e nummer van 1970, ter gelegenheid van de 25e verjaardag van de bevrijding, fragmenten uit het dagboek van Sam Goudsmit uit de periode 6 april 1945 tot 13 februari 1946. Het tijdschrift introduceerde hem als de bekende schrijver Sam Goudsmit, een vurig Nederlander, vurig socialist, vurig Jood.


Roel Houwink in Elseviers Maandschrift Jan-Jun. 1937:

Een boek als dit, verschijnend op een tijdstip, dat het Joodsche vraagstuk opnieuw acuut geworden is, kan ons door middel van deze tot het uiterste gespannen verbeelding van een kunstenaar, een inzicht doen krijgen in de psychologische achtergronden van dit probleem, maar het kan ons ook tot een verschrikkelijke aanklacht worden tegen een christenheid, die niet bij machte is geweest aan de verzoekingen weerstand te bieden, die haar uit het Joodsche volkskarakter zijn toegevloeid. De „oplossing", die men tegenwoordig — voor de zooveelste maal! — voor dit vraagstuk schijnt gevonden te hebben, bewijst, dat men ten aanzien van deze dingen geen stap verder gekomen is dan men in 1096 was.

Staat: Goed, band gebruikssporen, zie scan

Overijssel Kampen Amsterdam Literatuur ; Geschiedenis Historische Roman Dutch fiction; Joden; Duitsland; Middeleeuwen; Romans
Images
GOUDSMIT, SAM. - Simcha, de knaap uit Worms
Antiq. Jan Poutsma Kampen

Verzending via Postnl, DHL of DPD.
Normale verzendkosten.
Voor boeken die niet door de brievenbus kunnen is DPD of DHL een goed optie: Ophalen bij DHL Servicepoint € 5,00
Afhalen is natuurlijk ook mogelijk

Entrez vos données ci-dessous pour commander ce titre à la librairie Antiq. Jan Poutsma.

Modifier les paramètres
Le captcha est en cours de chargement. Veuillez patienter...

Cliquez sur le carré blanc ci-dessus

En visitant notre site Web, et en passant une commande, nos termes et conditions s'appliquent.

Registreer u vrijblijvend als koper!

Stuur een e-mail

Modifier les paramètres
Le captcha est en cours de chargement. Veuillez patienter...

Cliquez sur le carré blanc ci-dessus

  • Tous les livres sont en état complet et normal, sauf indication contraire. De petites imperfections comme une page collée ou un nom sur la feuille ne sont pas toujours mentionnés
  • Vous gérez directement cette commande avec Antiq. Jan Poutsma
  • Après votre commande vous et Antiq. Jan Poutsma recevrez une confirmation par e-mail. Dans l'e-mail que vous pouvez trouver, vous pouvez trouver le nom et l'adresse de Antiq. Jan Poutsma
  • L'acheteur paie les frais de livraison, sauf accord contraire
  • Antiq. Jan Poutsma peut demander un prépaiement
  • Boekwinkeltjes.nl essaie de rapprocher les acheteurs et les vendeurs. Boekwinkeltjes.nl n'est jamais impliqué dans un accord entre l'acheteur et le vendeur. Si vous avez un différend avec un ou plusieurs utilisateurs, vous devez le réparer vous-même. Vous indemnisez Boekwinkeltjes.nl de toute réclamation.

7,3 millions de livres

Neuf et d'occasion

11200 librairies

Antiquaires et particuliers