Titre

En de violen zwegen - Een verhaal over de holocaust van de zigeuners

Auteur
Langue

néerlandais

Éditeur

Omega Boek - Amsterdam

Prix

4,00(Excl. toute livraison)

Détails

Paperback, in goede staat

Plus d'informations
In het bleke licht van de aanbrekende dag, zag ik hoe de SS-ers het kamp doorzochten, de overgeblevenen opsporend die zich schuilhielden in de wasruimtes of weggedoken zaten in de dakgoten, waar ze ter plekke werden neergeschoten. Daarna hield het schieten op, de soldaten verdwenen, en het kamp hulde zich in stilte. Vlammetongen schoten hoog op vanuit de crematoria, zonder dat enig geluid de kalmte van de verglijdende nacht verstoorde. Mijn handen grepen de vensterbank vast. Er klonk geen muziek meer. De violen zwegen. Ik schreeuwde, want ik wist op dat moment dat ik mijn vader nooit meer terug zou zien. Het was de beurt aan het orkest om naar binnen te gaan.

Niet alleen de joden, ook de zigeuners hebben zwaar geleden onder de holocaust. Met deze indrukwekkende roman heeft de Pools-Amerikaanse schrijver Alexander Ramati dit weinig bekende feit onder de aandacht van de wereld willen brengen. Uitgangspunt vormden de waar gebeurde belevenissen van de zigeunerfamilie Mirga. Hoofdpersoon is de jonge Roman Mirga. Zijn vader is een beroemd violist die, wanneer de familie gedeporteerd wordt naar Auschwitz, door toedoen van kamparts Joseph Mengele terechtkomt in het gevangenenorkest. Een betrekkelijke garantie voor zijn leven - tenminste zolang er toehoorders zijn...

'En de violen zwegen' is behalve een aangrijpend document, ook een indringende beschrijving van een nagenoeg verdwenen cultuur.
Images
Alexander Ramati - En de violen zwegen - Een verhaal over de holocaust van de zigeuners
Doornweerdje Oosterbeek

Welkom in onze boekwinkel op BOEKWINKELTJES.NL. Prijzen zijn in Euro's. Wanneer u een boek bestelt, krijgt u van ons per mail een factuur met het totaalbedrag, inclusief de verzendkosten met een betaallinkje. Naar keuze kunt u het bedrag ook handmatig overmaken indien u niet beschikt over Internetbankieren. In een beperkt aantal gevallen verdwijnt onze mail in uw SPAM-MAP, houdt hier rekening mee.

De verzendkosten zijn: brievenbuspakket Nederland € 4,95, pakket Nederland € 6,95, pakket België € 7,95, pakket Duitsland € 7,95, overige bestemmingen op aanvraag. Voor bestellingen vanaf € 50,- berekenen wij GEEN VERZENDKOSTEN binnen Nederland, Duitsland en België. Voor vragen graag even een mailtje naar info@doornweerdje.nl.

Al onze boeken op Boekwinkeltjes staan ook gerubriceerd op onze website www.doornweerdje.nl, waar u de boeken ook kunt bestellen en betalen.

Entrez vos données ci-dessous pour commander ce titre à la librairie Doornweerdje.

Modifier les paramètres
Le captcha est en cours de chargement. Veuillez patienter...

Cliquez sur le carré blanc ci-dessus

En visitant notre site Web, et en passant une commande, nos termes et conditions s'appliquent.

Registreer u vrijblijvend als koper!

Stuur een e-mail

Modifier les paramètres
Le captcha est en cours de chargement. Veuillez patienter...

Cliquez sur le carré blanc ci-dessus

  • Tous les livres sont en état complet et normal, sauf indication contraire. De petites imperfections comme une page collée ou un nom sur la feuille ne sont pas toujours mentionnés
  • Vous gérez directement cette commande avec Doornweerdje
  • Après votre commande vous et Doornweerdje recevrez une confirmation par e-mail. Dans l'e-mail que vous pouvez trouver, vous pouvez trouver le nom et l'adresse de Doornweerdje
  • L'acheteur paie les frais de livraison, sauf accord contraire
  • Doornweerdje peut demander un prépaiement
  • Boekwinkeltjes.nl essaie de rapprocher les acheteurs et les vendeurs. Boekwinkeltjes.nl n'est jamais impliqué dans un accord entre l'acheteur et le vendeur. Si vous avez un différend avec un ou plusieurs utilisateurs, vous devez le réparer vous-même. Vous indemnisez Boekwinkeltjes.nl de toute réclamation.

7,3 millions de livres

Neuf et d'occasion

11200 librairies

Antiquaires et particuliers