Titre
Trappist. Het bier en de monniken
Auteur
J. van der Steen
Langue
néerlandais
Éditeur
DAVIDSFONDS
Prix
€ 25,00(Excl. toute livraison)
Frais de livraison
Plus d'informations
Trappist. Het bier en de monniken
OPGELET: TIJDELIJK NIET LEVERBAAR
Auteur: J. van der Steen
Afmetingen 21x300x255 mm
Gewicht 1,35 kg
Druk 1
ISBN10 9058262146
ISBN13 9789058262141
Product breedte 258 mm
Product hoogte 22 mm
Product lengte 299 mm
De monniken van de Franse cisterciënzerabdij La Trappe slaan op de vlucht en zwermen uit naar Zwitserland, Italië, Spanje en… de Lage Landen. Westmalle, Westvleteren, de Achelse Kluis, Chimay, Rochefort en Orval: wie zijn de trappisten? En uit welk vaatje tappen ze?‘Men drinkt nooit wijn, bier of cider of welke andere alcoholhoudende drank dan ook, maar alleen zuiver water.’ Dom de Lestrange, abt van La Trappe, hield zijn trappisten kort. Te kort, want later werd ook de plaatselijke volksdrank toegelaten. Die was in België, naast afgeroomde melk en karnemelk, bier! Om ‘ledigheid’ te voorkomen en om ‘van de arbeid hunner handen’ te kunnen leven, beslisten de monniken het bier zelf te brouwen en te verkopen.Na de Tweede Wereldoorlog werd dat hogegistingsbier de grootste inkomstenbron. De kwaliteit droeg bij tot de goede naam. Veel klanten dronken het trouwens op doktersvoorschrift. Vandaag kent het bier uitstraling tot in het buitenland.Trappist. Het bier en de monniken schetst de geschiedenis van de zes Belgische trappistenabdijen. De broeder-brouwers, die de zorgvuldig bewaarde geheimen van het brouwsel kennen, geven een rondleiding tussen de brouwinstallaties en laten kennismaken met de geuren, kleuren en smaken van trappist. Vele schitterende foto’s tonen wat nooit eerder voor het publiek te zien was.
Dit boek gaat uitsluitend over trappistenbier, de monniken en de kloosters. Na een korte inleiding met achtergronden van de trappistenorde, geschiedenis, trappistenbier, brouwwijzen etc. worden de 6 (Belgische) trappistenbrouwerijen behandeld. Zowel ontstaanshistorie, het klooster, als productiewijze, bieren en andere producten etc. worden uitgebreid beschreven. Tevens wordt toeristische informatie vermeld evenals een aantal (kook)recepten met trappistenbier. Tot slot worden ook de Belgische (niet bier producerende) trappistinnen-kloosters (korter) beschreven. Bevat een inhoudsopgave, maar geen register en veel, vaak uiterst fraaie (kleuren)foto's. De inhoud van het boek is breed en diepgaand, geeft veel achtergronden en legt verbanden, de stijl is helder, precies en vlot. Een prachtig boek met heel veel informatie over trappistenbieren en hun brouwers, wel specialistisch wat betreft onderwerp. Het fraaie uiterlijk van het boek doet recht aan de kwaliteit van de inhoud.
25 euro
Images
Gespecialiseerd in boeken over de geschiedenis in het algemeen en de Nederlanden in het bijzonder. Bijna uitsluitend non-fiction.
Eveneens gespecialiseerd in Genealogie (familiekunde) en heemkunde.
Grote verzameling lokale schrijvers zoals Ernest Claes en Felix Timmermans.
Hou éénieder die bestelt correct op de hoogte bij iedere stand van de transactie en sta bekend voor een degelijke verpakking en snelle behandeling. Woon in omgeving van Mechelen.
Bij een andere webwinkel kreeg ik de hoogst mogelijk score en zo wil ik verder doen op deze webwinkel.
5 30
4 0
3 0
2 0
1 0
Ervaringen van anderen (30) : Geen enkele was negatief.
- Tous les livres sont en état complet et normal, sauf indication contraire. De petites imperfections comme une page collée ou un nom sur la feuille ne sont pas toujours mentionnés
- Vous gérez directement cette commande avec BOEKENVLOED
- Après votre commande vous et BOEKENVLOED recevrez une confirmation par e-mail. Dans l'e-mail que vous pouvez trouver, vous pouvez trouver le nom et l'adresse de BOEKENVLOED
- L'acheteur paie les frais de livraison, sauf accord contraire
- BOEKENVLOED peut demander un prépaiement
- Boekwinkeltjes.nl essaie de rapprocher les acheteurs et les vendeurs. Boekwinkeltjes.nl n'est jamais impliqué dans un accord entre l'acheteur et le vendeur. Si vous avez un différend avec un ou plusieurs utilisateurs, vous devez le réparer vous-même. Vous indemnisez Boekwinkeltjes.nl de toute réclamation.