Titre
Smaken verschillen: Raymond van Uytven, Davidsfonds
Auteur
Raymond van Uytven
Langue
néerlandais
Éditeur
DAVIDSFONDS
Prix
€ 18,00(Excl. toute livraison)
Frais de livraison
Plus d'informations
Wist je dat dames uit de tijd van Rubens vaak kussens onder hun japon droegen om toch maar te voldoen aan het ideaalbeeld van ronde vrouwen? Dat diners van twaalf gangen aan het eind van de 19e eeuw geen uitzondering waren? En dat walvisvlees vaak als vervanger voor vlees gebruikt werd in de middeleeuwen? Ook al zijn figuren als Karel de Grote, Erasmus en Napoleon onlosmakelijk met onze geschiedenis verbonden, toch zijn ze grotendeels schimmen gebleven: over hun dagdagelijkse leven kunnen we ons nauwelijks iets voorstellen. Dit boek brengt daar verandering in. In 14 hoofdstukken bespreekt het de voeding- en kledinggewoonten in West-Europa van 500 tot nu. Over de verschillen in levensstandaard tussen de betere klassen en de brede massa, favoriete gerechten en het veranderend modebeeld. Met aandacht voor de politieke en culturele achtergrond en de invloed van financiële, wetenschappelijke en technische ontwikkelingen.
Trendsetters in de mode zijn meestal vooraanstaanden geweest of leden van koningshuizen (dit is vreemd genoeg ook nu nog dikwijls het geval). Soms kwam een modegril ook voort uit een noodzaak, zoals bij Filips de Goede. Hij liet z’n hoofd kaal scheren vanwege een huidaandoening. Even later liep zijn hele mannelijke hofhouding met een kaal geschoren hoofd! De stoffen brokaat, zijde en bont werden enkel door de rijken gedragen, wegens te duur voor het gewone volk. De volksmens droeg kleding van ruwe lakenstoffen die dan nog doorgegeven werden aan de volgende generatie. Dikwijls werd de klederdracht opgelegd door de regerende vorsten of overheid. Bij wet bepaalde men welke kledij een soldaat, een smid of een slager moest dragen.
Raymond van Uytven laat je met dit uitstekende boek kennismaken met de geschiedenis over tafelen en mode van de voorbije 1.500 jaar. Eerder verscheen van hem Geschiedenis van de dorst: Twintig eeuwen drinken in de Lage Landen.
Auteur: Uytven, Raymond van
Uitgever: DAVIDSFONDS
Genre: Geschiedenis
Winkelprijs: € 29,95
Aantal pagina's: 295
Uitvoering: garengenaaide paperback
Verscheen 20/04/2010
ISBN-nummer: 9789058266866
Euro 18,00
Images
Gespecialiseerd in boeken over de geschiedenis in het algemeen en de Nederlanden in het bijzonder. Bijna uitsluitend non-fiction.
Eveneens gespecialiseerd in Genealogie (familiekunde) en heemkunde.
Grote verzameling lokale schrijvers zoals Ernest Claes en Felix Timmermans.
Hou éénieder die bestelt correct op de hoogte bij iedere stand van de transactie en sta bekend voor een degelijke verpakking en snelle behandeling. Woon in omgeving van Mechelen.
Bij een andere webwinkel kreeg ik de hoogst mogelijk score en zo wil ik verder doen op deze webwinkel.
5 30
4 0
3 0
2 0
1 0
Ervaringen van anderen (30) : Geen enkele was negatief.
- Tous les livres sont en état complet et normal, sauf indication contraire. De petites imperfections comme une page collée ou un nom sur la feuille ne sont pas toujours mentionnés
- Vous gérez directement cette commande avec BOEKENVLOED
- Après votre commande vous et BOEKENVLOED recevrez une confirmation par e-mail. Dans l'e-mail que vous pouvez trouver, vous pouvez trouver le nom et l'adresse de BOEKENVLOED
- L'acheteur paie les frais de livraison, sauf accord contraire
- BOEKENVLOED peut demander un prépaiement
- Boekwinkeltjes.nl essaie de rapprocher les acheteurs et les vendeurs. Boekwinkeltjes.nl n'est jamais impliqué dans un accord entre l'acheteur et le vendeur. Si vous avez un différend avec un ou plusieurs utilisateurs, vous devez le réparer vous-même. Vous indemnisez Boekwinkeltjes.nl de toute réclamation.