Titre
Vlaamse belforten
Auteur
Michiel en Marc Heiman
Langue
néerlandais
Éditeur
DAVIDSFONDS
Prix
€ 35,00(Excl. toute livraison)
Frais de livraison
Plus d'informations
Vlaamse belforten :
Auteurs: Michiel en Marc Heiman
Vlaamse belforten, Werelderfgoed bezoekt de unieke pronktorens stuk voor stuk. Soms doet de toren van de hoofdkerk dienst als belfort. Vaak behoort het belfort tot een groter complex, zoals hallen of een stadhuis. Een verrassende geschiedenis van eenheid en variatie, van verval en eigenzinnige restauratie, van nieuwbouw en nauwgezette reconstructie na oorlogsverwoesting. Tot in de 20ste eeuw worden belforten opgetrokken. Het bewijst hun levenskracht, van de middeleeuwse gemeente tot de huidige stad. Rijk geïllustreerde uitgave met de 25 Vlaamse voorbeelden van de Belgische belforten die door de Unesco op de werelderfgoedlijst zijn geplaatst. Het belfort representeert de groeiende macht van de stedelijke gemeenschap tijdens de Middeleeuwen. De toren huisvestte de stadsklok (afkondiging besluiten, verbanning, brand of ander gevaar) en diende als 'kluis' voor belangrijke stadsdocumenten. Later kreeg hij ook een uurwerk en beiaard. De eerste drie hoofdstukken gaan uitgebreid in op ontstaan en ontwikkeling van het type vanaf de elfde eeuw, en schetsen met name de politieke ontwikkelingen en achtergronden. Ruim de helft van het boek presenteert in kleur de negentien Vlaamse belforten (o.a. Lier, Mechelen, Brugge, Gent, Kortrijk) en zes kerkbelforten (Antwerpen, Leuven, Tongeren), gerangschikt naar provincie. Ieder portret gaat in op stad en site (korte geschiedenis en karakteristiek), bouwgeschiedenis en beschrijving van het gebouw, en bespreekt tot slot bijzonderheden, type (vrijstaand of verbonden met stadhuis of markthal) en artistieke waarde. Het leuke, informatieve boek bevat een woordenlijst, overzichtskaart en bibliografie..
Formaat : hoogte 32 cm x breedte 26 cm
248 pagina's
Met illustraties
Bindwijze: Gebonden met harde kaft en stofwikkel
ISBN: 90-5826-223-5
Het boek is van een nieuw exemplaar niet te onderscheiden. Gezien het formaat kan het slechts als postpakket worden verstuurd
Winkelprijs: 64,75 tot 78,90
Euro 35,00
Images
Gespecialiseerd in boeken over de geschiedenis in het algemeen en de Nederlanden in het bijzonder. Bijna uitsluitend non-fiction.
Eveneens gespecialiseerd in Genealogie (familiekunde) en heemkunde.
Grote verzameling lokale schrijvers zoals Ernest Claes en Felix Timmermans.
Hou éénieder die bestelt correct op de hoogte bij iedere stand van de transactie en sta bekend voor een degelijke verpakking en snelle behandeling. Woon in omgeving van Mechelen.
Bij een andere webwinkel kreeg ik de hoogst mogelijk score en zo wil ik verder doen op deze webwinkel.
5 30
4 0
3 0
2 0
1 0
Ervaringen van anderen (30) : Geen enkele was negatief.
- Tous les livres sont en état complet et normal, sauf indication contraire. De petites imperfections comme une page collée ou un nom sur la feuille ne sont pas toujours mentionnés
- Vous gérez directement cette commande avec BOEKENVLOED
- Après votre commande vous et BOEKENVLOED recevrez une confirmation par e-mail. Dans l'e-mail que vous pouvez trouver, vous pouvez trouver le nom et l'adresse de BOEKENVLOED
- L'acheteur paie les frais de livraison, sauf accord contraire
- BOEKENVLOED peut demander un prépaiement
- Boekwinkeltjes.nl essaie de rapprocher les acheteurs et les vendeurs. Boekwinkeltjes.nl n'est jamais impliqué dans un accord entre l'acheteur et le vendeur. Si vous avez un différend avec un ou plusieurs utilisateurs, vous devez le réparer vous-même. Vous indemnisez Boekwinkeltjes.nl de toute réclamation.