Titre

Boter bij de vis - Davidsfonds - WO I landbouw en voeding

Auteur
Langue

néerlandais

Éditeur

DAVIDSFONDS

Prix

17,00(Excl. toute livraison)

Frais de livraison

Plus d'informations
Beschrijving
Boter bij de vis – Davidsfonds - landbouw en voeding tijdens de Eerste Wereldoorlog
Auteur Brecht Demasure

De Groote Oorlog trof niet enkel de loopgraven. Ook de landbouw werd letterlijk een slagveld. Honger trof al snel de bevolking, en opeisingen van vee en mest door de Duitse bezetter maakte voedselproductie moeilijk. Voedselschaarste noopte de bevolking tot creativiteit, en veroorzaakte woekerprijzen op de zwarte markt.
Dit en meer over de impact van de Eerste Wereldoorlog op het dagelijkse leven, vind je in het boek Boter bij de vis. Een voorproefje:
Voedselnood leidde zowel tot creativiteit als woekerprijzen
Bij de Duitse inval in 1914 was België in grote mate afhankelijk van de import van levensmiddelen. Die import viel van bij het begin van de oorlog echter stil, een drama! De voedselvoorraden slonken zienderogen en wat er nog restte werd in beslag genomen door de Duitse bezetter. Ook in de landbouwsector ging het slecht: de nodige grondstoffen ontbraken en vee en paarden werden opgeëist.
Maar noodzaak is de moeder der creativiteit. De bevolking zocht oplossingen in stadstuintjes, de oorlogskeuken en de zwarte markt. Elke vierkante meter grond werd gebruikt om achter de rug van de bezetter om gewassen te telen, ook stadsparken en bermen bijvoorbeeld werden omgeploegd. Brochures met voedingstips voor een degelijke oorlogskeuken moesten de bevolking bovendien helpen om een voedzame maaltijd voor te schotelen met wat ze had. Brood werd vervangen door rijst en maïs en vlees door vis of mosselen.
Verder floreerde de zwarte markt. Eieren werden verkocht nog voor ze gelegd waren, en ook broodgranen, aardappelen en boter waren erg gegeerd. Door het schaarse aanbod werden woekerprijzen neergeteld voor erg eenvoudige kost. Hierdoor konden landbouwers en handelaars, ondanks het feit dat de landbouw het moeilijk had, toch opmerkelijke winsten boeken. En dat werd hen niet door iedereen in dank werd afgenomen. “Arme landbouw, rijke boeren”, klonk de boutade.
Dit boek bestudeert de impact van de Grote Oorlog op de landbouwsector en de voedselbevoorrading. Op basis van dagboeken, kranten, aanplakbrieven en contemporaine literatuur wordt een beeld geschetst van de situatie in bezet en onbezet gebied, zowel tijdens als vlak na de oorlog. Het boek is een initiatief van het Centrum Agrarische Geschiedenis.
ISBN: 9789059085572
Type: Paperback
Pagina's: 278
Publicatiedatum: 04/07/2014
Beschikbaarheid: onmiddellijk leverbaar
Winkelprijs: 29.95 EUR

Conditie: Nieuw
Cover: Paperback
Taal: Nederlands
Levering: Ophalen, Verzenden
Images
 - Boter bij de vis - Davidsfonds - WO I landbouw en voeding
 - Boter bij de vis - Davidsfonds - WO I landbouw en voeding
 - Boter bij de vis - Davidsfonds - WO I landbouw en voeding
BOEKENVLOED Putte

Gespecialiseerd in boeken over de geschiedenis in het algemeen en de Nederlanden in het bijzonder. Bijna uitsluitend non-fiction.
Eveneens gespecialiseerd in Genealogie (familiekunde) en heemkunde.
Grote verzameling lokale schrijvers zoals Ernest Claes en Felix Timmermans.
Hou éénieder die bestelt correct op de hoogte bij iedere stand van de transactie en sta bekend voor een degelijke verpakking en snelle behandeling. Woon in omgeving van Mechelen.
Bij een andere webwinkel kreeg ik de hoogst mogelijk score en zo wil ik verder doen op deze webwinkel.
5 30
4 0
3 0
2 0
1 0
Ervaringen van anderen (30) : Geen enkele was negatief.

Entrez vos données ci-dessous pour commander ce titre à la librairie BOEKENVLOED.

Modifier les paramètres
Le captcha est en cours de chargement. Veuillez patienter...

Cliquez sur le carré blanc ci-dessus

En visitant notre site Web, et en passant une commande, nos termes et conditions s'appliquent.

Registreer u vrijblijvend als koper!

Stuur een e-mail

Modifier les paramètres
Le captcha est en cours de chargement. Veuillez patienter...

Cliquez sur le carré blanc ci-dessus

  • Tous les livres sont en état complet et normal, sauf indication contraire. De petites imperfections comme une page collée ou un nom sur la feuille ne sont pas toujours mentionnés
  • Vous gérez directement cette commande avec BOEKENVLOED
  • Après votre commande vous et BOEKENVLOED recevrez une confirmation par e-mail. Dans l'e-mail que vous pouvez trouver, vous pouvez trouver le nom et l'adresse de BOEKENVLOED
  • L'acheteur paie les frais de livraison, sauf accord contraire
  • BOEKENVLOED peut demander un prépaiement
  • Boekwinkeltjes.nl essaie de rapprocher les acheteurs et les vendeurs. Boekwinkeltjes.nl n'est jamais impliqué dans un accord entre l'acheteur et le vendeur. Si vous avez un différend avec un ou plusieurs utilisateurs, vous devez le réparer vous-même. Vous indemnisez Boekwinkeltjes.nl de toute réclamation.

7,3 millions de livres

Neuf et d'occasion

11200 librairies

Antiquaires et particuliers