Titre

De rechtvaardiging van Gutenberg

Auteur
ISBN

9789038849324

Éditeur

Nijgh & Van Ditmar

Prix

5,00(Excl. toute livraison)

Détails

2005, 344pp, hardcover, geb. ex bibliotheek, ongelezen, zgan,9789038849324 108 Met 'De rechtvaardiging van Gutenberg' heeft Blake Morrison een historische roman geschreven die beklijft. Op meesterlijke wijze versmelt hij feit en fictie en weet hij de

Plus d'informations
Met 'De rechtvaardiging van Gutenberg' heeft Blake Morrison een historische roman geschreven die beklijft. Op meesterlijke wijze versmelt hij feit en fictie en weet hij de geest en stem van de Middeleeuwen op te roepen, maar vooral die van de persoon Gutenberg - de man die maar één doel voor ogen had in zijn leven: het maken van boeken. Dit is een grandioze, historische roman over de uitvinder van de boekdrukkunst.Om 14.45 uur, 23 december 1999 wordt in het Gutenberg-museum te Mainz een vergeeld manuscript gevonden. Het telt 144 pagina's, waarvan negen pagina's onbeschreven. Het is het manuscript dat bekendstaat als Gutenbergs 'Bekentenis', 'Rechtvaardiging' of 'Testament'. De vondst is uitzonderlijk, op velerlei manieren. Johann Gutenberg is wereldberoemd geworden als de uitvinder van de boekdrukkunst en als de man die verantwoordelijk is voor een van de mooiste boeken ooit gemaakt: de 42-regelige Bijbel. Tot nu toe was alle kennis rondom Gutenbergs persoon - wie was hij en hoe leefde hij? -vaag en oppervlakkig. In de documenten die bewaard zijn gebleven komen alleen zijn zakentransacties ter sprake - leningen, jaargelden, niet-uitbetaalde rente, afbetalingen van wijnrekeningen. Zelfs over zijn geboortejaar bestaat onzekerheid.In een heldere, indringende stijl wekt Blake Morrison de oude Gutenberg tot leven. Wat waren zijn drijfveren? Waarom werd hij telkens verdreven? Wie hielpen hem in zijn ambitie boeken te maken, zodat een groot publiek De Schrift tot zich kon nemen? Waarom verliet hij zijn eerste en enige grote liefde Ennelina? Welke oneerlijke rol speelde Fust in zijn leven? En waarom wilde hij zijn levensverhaal laten optekenen voor het nageslacht?De pers over eerder werk van Blake Morrison: 'En wanneer zag jij voor het laatst je vader?' wil zonder sentimentaliteit of stroperigheid een monument voor een vader oprichten en slaagt daar op een schitterende manier in.
Images
Morrison, B. - De rechtvaardiging van Gutenberg
boekenbinder Egmond-Binnen

Let op! Kijk ook in uw map "ongewenste mail". Soms komen berichten van Boekwinkeltjes.nl daarin terecht.

De opbrengst van Boekenbinder komt ten goede aan museumhoeve Overslot, dé culturele ontmoetingsplek van de Egmonden, met een schelpenmuseum en een wunderkammer met etnografica, naturalia en laagdrempelige kunst en cultuur van hoog niveau! Van maart t/m november ieder weekend van 15.00 tot 18.00 vrij te bezoeken op de Slotweg 42 te Egmond aan den Hoef.

Entrez vos données ci-dessous pour commander ce titre à la librairie boekenbinder.

Modifier les paramètres
Le captcha est en cours de chargement. Veuillez patienter...

Cliquez sur le carré blanc ci-dessus

En visitant notre site Web, et en passant une commande, nos termes et conditions s'appliquent.

Registreer u vrijblijvend als koper!

Stuur een e-mail

Modifier les paramètres
Le captcha est en cours de chargement. Veuillez patienter...

Cliquez sur le carré blanc ci-dessus

  • Tous les livres sont en état complet et normal, sauf indication contraire. De petites imperfections comme une page collée ou un nom sur la feuille ne sont pas toujours mentionnés
  • Vous gérez directement cette commande avec boekenbinder
  • Après votre commande vous et boekenbinder recevrez une confirmation par e-mail. Dans l'e-mail que vous pouvez trouver, vous pouvez trouver le nom et l'adresse de boekenbinder
  • L'acheteur paie les frais de livraison, sauf accord contraire
  • boekenbinder peut demander un prépaiement
  • Boekwinkeltjes.nl essaie de rapprocher les acheteurs et les vendeurs. Boekwinkeltjes.nl n'est jamais impliqué dans un accord entre l'acheteur et le vendeur. Si vous avez un différend avec un ou plusieurs utilisateurs, vous devez le réparer vous-même. Vous indemnisez Boekwinkeltjes.nl de toute réclamation.

7,3 millions de livres

Neuf et d'occasion

11200 librairies

Antiquaires et particuliers