Titre

Het utopisme van de drugsbestrijding.

Auteur
Langue

néerlandais

ISBN

9789053305836

Éditeur

Amsterdam, Mets & Schilt

Prix

2,50

Détails

2008, Paperback, 348 pag., behalve een stempel voorin, is het boek nieuw, ongelezen.

Plus d'informations
In 2009 is het honderd jaar geleden dat met een conferentie in Shanghai de wereldwijde drugsbestrijding begon. Het doel was om het gebruik van drugs die van natuurproducten als coca, papaver en hennep worden vervaardigd, en later ook van synthetische stoffen, uit te bannen. Na bijna een eeuw blikt Egbert Tellegen terug op die strijd, waarbij Nederland een unieke rol heeft vervuld als vrijwel continue dwarsligger.


De schrijver schetst in dit boek het verschijnsel en de ontwikkeling van drugs in de afgelopen honderd jaar. Gekeken word naar de geschiedenis van drugs zowel in Nederland als in het buitenland en de geschiedenis van de drugsbestrijding in verschillende landen. Daarnaast wordt aandacht besteed aan de bezwaren die de schrijver heeft tegen de drugsbestrijdingsmethoden zoals die nu gebruikt worden. Denk daarbij aan de stigmatisering van drugsgebruikers door het huidige beleid, de belemmering van medicinaal gebruik van drugs, maar ook aan de verschuiving van drugs naar het criminele circuit. Het laatste hoofdstuk is gewijd aan de voor- en nadelen die de schrijver ziet in de diverse beleidsopties inzake bestrijding van drugs. Tellegen is geen onbekende op het gebied van drugsbestrijding. Hij studeerde sociologie waarna hij nu, na een carriere als hoogleraar milieukunde aan de Universiteit van Amsterdam, verbonden is aan de universiteit van Utrecht. Al jaren is hij actief binnen GroenLinks op het gebied van drugsbeleid. Annechien Sloots
Images
Tellegen, Egbert - Het utopisme van de drugsbestrijding.
Tellegen, Egbert - Het utopisme van de drugsbestrijding.
ProvHof Haarlem

BIJ BESTELLING VAN UITVERKOOPBOEKEN VAN 1,00 TOT 3,00 EURO VERZEND IK PAS BIJ EEN BESTELLING VANAF TOTAAL € 5,00. SUPERGROTE BESTELLINGEN LIEVER OPHALEN.

Entrez vos données ci-dessous pour commander ce titre à la librairie ProvHof.

Modifier les paramètres
Le captcha est en cours de chargement. Veuillez patienter...

Cliquez sur le carré blanc ci-dessus

En visitant notre site Web, et en passant une commande, nos termes et conditions s'appliquent.

Registreer u vrijblijvend als koper!

Stuur een e-mail

Modifier les paramètres
Le captcha est en cours de chargement. Veuillez patienter...

Cliquez sur le carré blanc ci-dessus

  • Tous les livres sont en état complet et normal, sauf indication contraire. De petites imperfections comme une page collée ou un nom sur la feuille ne sont pas toujours mentionnés
  • Vous gérez directement cette commande avec ProvHof
  • Après votre commande vous et ProvHof recevrez une confirmation par e-mail. Dans l'e-mail que vous pouvez trouver, vous pouvez trouver le nom et l'adresse de ProvHof
  • L'acheteur paie les frais de livraison, sauf accord contraire
  • ProvHof peut demander un prépaiement
  • Boekwinkeltjes.nl essaie de rapprocher les acheteurs et les vendeurs. Boekwinkeltjes.nl n'est jamais impliqué dans un accord entre l'acheteur et le vendeur. Si vous avez un différend avec un ou plusieurs utilisateurs, vous devez le réparer vous-même. Vous indemnisez Boekwinkeltjes.nl de toute réclamation.

7,3 millions de livres

Neuf et d'occasion

11200 librairies

Antiquaires et particuliers