Titre

Het land van rood en zwart

Auteur
Langue

néerlandais

ISBN

9789021460598

Éditeur

Querido's Uitgeverij BV, Em.

Prix

5,00(Excl. toute livraison)

Détails

1993 geb. ex bibliotheek, 240pp goed 9789021460598 058

Plus d'informations
In Het land van rood en zwart beschrijft Inez van Dullemen het veelbewogen leven van Gertrude Blom, een vrouw die zij in 1987 in Zuid Mexico ontmoette en wier naam een legendarische klank bezit omdat zij al een halve eeuw vecht voor het behoud van het regenwoud.

Rondom deze vrouw heeft Van Dullemen een rijk weefsel gesponnen van draden die voeren naar Gertrudes geboortedorp in het Berner Oberland, haar politieke verleden, haar vlucht uit het in brand staande Europa na het uitbreken van de tweede wereldoorlog, en ten slotte naar het toen nog ongerepte regenwoud.

Daarnaast belicht zij Trudi's verhouding tot de mannen in haar leven en tot haar Indiaanse pleegkinderen. In het hoofd van de stokoude vrouw komen herinneringen bovendrijven aan haarjeugd, haar liefdes, haar nederlagen. Toch geeft zij de strijd nog niet op en trekt zij als een vrouwelijke Don Quichot op haar paard de jungle in om de verwoesting ervan met haar fototoestel vast te leggen. Maar de wereld is doof. Zij stuit op een ondoordringbaar systeem van corruptie, hebzucht, leugen en apathie.

Rond dit uitzonderlijke karakter tekent Van Dullemen een aantal Mexicaanse personages die zoals alle leven in Mexico een fascinerende dualiteit vertonen.

Zo heeft zij de twee aspecten van haar schrijverschap - haar nieuwsgierigheid naar verre culturen die haar neerslag vond in haar reisboeken, en haar betrokkenheid als romanschrijfster bij mensen en hun beweegredenen - in een groot elan bijeengebracht in een uitzonderlijk boek, een vie romancée zo men wil, maar vooral een meeslepende roman.

Inez van Dullemens vorige roman Het gevorkte beest werd genomineerd voor de AKO Literatuur Prijs 1987. In 1989 werd haar de Anna Bijns Prijs toegekend voor haar hele oeuvre.
Images
Dullemen, I. van - Het land van rood en zwart
boekenbinder Egmond-Binnen

Let op! Kijk ook in uw map "ongewenste mail". Soms komen berichten van Boekwinkeltjes.nl daarin terecht.

De opbrengst van Boekenbinder komt ten goede aan museumhoeve Overslot, dé culturele ontmoetingsplek van de Egmonden, met een schelpenmuseum en een wunderkammer met etnografica, naturalia en laagdrempelige kunst en cultuur van hoog niveau! Van maart t/m november ieder weekend van 15.00 tot 18.00 vrij te bezoeken op de Slotweg 42 te Egmond aan den Hoef.

Entrez vos données ci-dessous pour commander ce titre à la librairie boekenbinder.

Modifier les paramètres
Le captcha est en cours de chargement. Veuillez patienter...

Cliquez sur le carré blanc ci-dessus

En visitant notre site Web, et en passant une commande, nos termes et conditions s'appliquent.

Registreer u vrijblijvend als koper!

Stuur een e-mail

Modifier les paramètres
Le captcha est en cours de chargement. Veuillez patienter...

Cliquez sur le carré blanc ci-dessus

  • Tous les livres sont en état complet et normal, sauf indication contraire. De petites imperfections comme une page collée ou un nom sur la feuille ne sont pas toujours mentionnés
  • Vous gérez directement cette commande avec boekenbinder
  • Après votre commande vous et boekenbinder recevrez une confirmation par e-mail. Dans l'e-mail que vous pouvez trouver, vous pouvez trouver le nom et l'adresse de boekenbinder
  • L'acheteur paie les frais de livraison, sauf accord contraire
  • boekenbinder peut demander un prépaiement
  • Boekwinkeltjes.nl essaie de rapprocher les acheteurs et les vendeurs. Boekwinkeltjes.nl n'est jamais impliqué dans un accord entre l'acheteur et le vendeur. Si vous avez un différend avec un ou plusieurs utilisateurs, vous devez le réparer vous-même. Vous indemnisez Boekwinkeltjes.nl de toute réclamation.

7,3 millions de livres

Neuf et d'occasion

11200 librairies

Antiquaires et particuliers