Titre

Conflict met Rome

Auteur
Langue

néerlandais

Éditeur

Kok, Kampen

Prix

5,99(Excl. toute livraison)

Détails

hc., 356 pag., 1949, 2e druk, net exemplaar, rug verkleurd

Plus d'informations
Berkouwer heeft verschillende studies geschreven over de Rooms- Katholieke Kerk (RKK), die ook onder lezers van Protestants Nederland bekend zijn.

Reeds de titel van dit boek is welsprekend, want het getuigt van een princiep. Immers “conflict” typeert direct de controvers, die hier aan de orde zullen komen. Vooral in onzen tijd met zijn romaniseering, waarbij het dusgenaamde Anglicisme een groote rol speelt, “hebt ge niet gezien, hoe tegenwoordig vele protestantsche meisjes een kruisje dragen en hoe liturgische elementen om een plaats vragen, elementen, die sterk aan Eome herinneren ” ik zeg vooral in onzen tijd kunnen wij niet beter de positie karakteriseeren dan om met Prof. Berkhouwer van het “conflict” met Rome te spreken.

Vervolgens treft het den lezer, hoe hier op een waardige wijze het “conflict” wordt benadert en belicht.

Ik dacht aan een woord van den grooten Kuyper, die eens gezegd heeft: “Rome moet niet doodgebrand, maar doodgepreekt worden.” En hij heeft er mede bedoeld, dat de kracht van het Evangelie van souvereine genade het gemakkelijk wint van alle tegenkanting of smaad in den strijd tegen Rome.

Welnu, dit boek van prof. Berkouwer is zulk een waardig en krachtig protest. Waar zijn de jaren gebleven, dat Kuyper zijn strijd streed met pater Bensdorp en nog altijd blijft aan de orde de strijd over den val en de beteekenis van het beeld Gods, over de verhouding van wezen en natuur gelijk ook uit dit boek van Berkouwer weer blijkt, wanneer hij het heeft over “de strijd om de genade” en om de heilszekerheid.

Wat mij vooral heeft getroffen, dat de Schrijver de leer van de gratia interna, die door Woelderink wel wat scheef was getrokken, zoo punctueel heeft besproken (blz. 327). Het was werkelijk noodig, dat hieraan aandacht werd gegeven, want het groote verschil tusschen Rome en de Reformatie was aan Woelderink ontglipt op dit bepaalde punt.

Dit werk van prof. Berkouwer heeft ons dogmen-historisch verrijkt. Het materiaal, dat hier is verwerkt, is niet gering geweest en de heenwijzing naar de rijke literatuuropgave is een aanwinst voor allen, die zich op dit punt nog wat verder willen oriënteeren.

Ik ben zeer belangstellend wat “Het Schild”, een Apologetisch Roomsch tijdschrift, zal zeggen, als het ongetwijfeld ook dit boek onder de loupe zal nemen.

Prof. Berkouwer heeft de Protestantsche en met name de Gereformeerde litteratuur een grooten dienst bewezen, nu dit boek op onze tafel ligt. Elke ontwikkelde leek kan het lezen, en geen theoloog mag het ongelezen laten.
Images
Berkouwer, Dr. G.C. - Conflict met Rome
De Tresoor Lage Zwaluwe

Alle prijzen zijn excl. verzendkosten. Afhalen kan in Lage Zwaluwe Betalen via PayPal op verzoek mogelijk.Opruiming van mijn boekenverzameling, het loopt anders uit de hand! Kijk ook eens naar de mogelijkheid van meerdere boeken om de verzendkosten te drukken. ALTIJD EVEN IN UW SPAM KIJKEN, WANT HEEL VAAK KOMEN DAAR MIJN MAILS TERECHT

Entrez vos données ci-dessous pour commander ce titre à la librairie De Tresoor.

Modifier les paramètres
Le captcha est en cours de chargement. Veuillez patienter...

Cliquez sur le carré blanc ci-dessus

En visitant notre site Web, et en passant une commande, nos termes et conditions s'appliquent.

Registreer u vrijblijvend als koper!

Stuur een e-mail

Modifier les paramètres
Le captcha est en cours de chargement. Veuillez patienter...

Cliquez sur le carré blanc ci-dessus

  • Tous les livres sont en état complet et normal, sauf indication contraire. De petites imperfections comme une page collée ou un nom sur la feuille ne sont pas toujours mentionnés
  • Vous gérez directement cette commande avec De Tresoor
  • Après votre commande vous et De Tresoor recevrez une confirmation par e-mail. Dans l'e-mail que vous pouvez trouver, vous pouvez trouver le nom et l'adresse de De Tresoor
  • L'acheteur paie les frais de livraison, sauf accord contraire
  • De Tresoor peut demander un prépaiement
  • Boekwinkeltjes.nl essaie de rapprocher les acheteurs et les vendeurs. Boekwinkeltjes.nl n'est jamais impliqué dans un accord entre l'acheteur et le vendeur. Si vous avez un différend avec un ou plusieurs utilisateurs, vous devez le réparer vous-même. Vous indemnisez Boekwinkeltjes.nl de toute réclamation.

7,3 millions de livres

Neuf et d'occasion

11200 librairies

Antiquaires et particuliers