Titre
Frederik Weinreb en de Joodse mystiek . ( Wat was de plaats van de omstreden Frederik Weinreb in de joodse mystieke traditie? Was hij in zijn mystieke werk een bedrieger? Volgens J.H. Laenen niet . -
Auteur
Laenen , J.H . [ isbn 9789025953638 ]
Langue
néerlandais
ISBN
9025953638
Éditeur
Ten Have .
Prix
€ 40,00(Excl. toute livraison)
Détails
paperback in als nieuwe staat - 1e dr 2003 - 195 p - 320 gr
Plus d'informations
De joodse arts en filosoof Weinreb (1910-1988) werd na de oorlog het onderwerp van felle discussies over de vraag of hij tijdens de oorlog had gecollaboreerd met de Duitsers en joden had verraden, dan wel dat hij die juist had kunnen redden. Renate Rubinstein en Dick Houwaart namen het voor hem op; anderen waaronder W.F. Hermans beschouwden hem als een charlatan met valse motieven. Nog in 1997 verscheen Regina Gruters proefschrift over Weinreb: 'Een fantast schrijft geschiedenis'*. In 1965 wees Presser er echter al op, dat Weinrebs wetenschappelijk werk over het jodendom wel degelijk past binnen de joodse traditie. Drs. Laenen, die onder meer semitische talen en culturen studeerde, analyseert zorgvuldig Weinrebs filosofische geschriften. Hij gaat niet in op zijn omstreden optreden, maar vergelijkt zijn ideeen met die van andere joodse filosofen als Gershom Scholem. Hij constateert dat Weinrebs werk het stempel draagt van een traditionele, mystieke visie op het Hebreeuws, met een natuurlijk verband tussen woorden, hun betekenis en het schrift. De letters en hun getalswaarden zijn voor Weinreb de uitkristallisatie van het goddelijke, een weerspiegeling van voor ons verborgen krachten. Wie na dit boek nog oude stellingen wil betrekken, zal met nieuwe argumenten moeten komen.
Specialiteit, Esoterische boeken, in vele genres , ook is er een ruime sortering van vele diverse soorten aanwezig in onze voorraad .
IBAN :NL84INGB0001880405 ( INGBNL2A )
L.M.F.Ottens . 1188BG 204 Amstelveen
info@bocurio.nl of www.bocurio.nl esoterierboeken@gmail.com. KvK 34138285 . BTW No. NL 001177745B36 Mobiel 0618330133
Prijzen zijn inclusief BTW, marge regeling v.t.p., deze wordt niet apart vermeld en exclusief porto.
- Tous les livres sont en état complet et normal, sauf indication contraire. De petites imperfections comme une page collée ou un nom sur la feuille ne sont pas toujours mentionnés
- Vous gérez directement cette commande avec DE ESOTERIER
- Après votre commande vous et DE ESOTERIER recevrez une confirmation par e-mail. Dans l'e-mail que vous pouvez trouver, vous pouvez trouver le nom et l'adresse de DE ESOTERIER
- L'acheteur paie les frais de livraison, sauf accord contraire
- DE ESOTERIER peut demander un prépaiement
- Boekwinkeltjes.nl essaie de rapprocher les acheteurs et les vendeurs. Boekwinkeltjes.nl n'est jamais impliqué dans un accord entre l'acheteur et le vendeur. Si vous avez un différend avec un ou plusieurs utilisateurs, vous devez le réparer vous-même. Vous indemnisez Boekwinkeltjes.nl de toute réclamation.